Nevěra po americku

Nevěra po americku Originální název: Nevěra po americku

Eroika - 2011
ISBN: 978-80-87409-09-1

Eroika (2011) 978-80-87409-09-1 200

Dva manželské páry a komunikace přes internet tvoří půdorys nového románu Martiny Formanové "Nevěra po americku", jehož děj nás zavádí do současného New Yorku.
U společné večeře se na začátku příběhu setkávají dvě spřátelené manželské dvojice. Obě působí navenek úspěšně a spokojeně, a teprve bližší pohled pod povrch jejich životů ukazuje, kolik vášní, dramat i pochyb tato fasáda skrývá.
John, Andrea, Liz a Harold mají každý svou pevně určenou životní roli, ale kolem čtyřicítky zjišťují, že ani jeden s ní nejsou spokojeni. Není náhodou, že jediným místem, kde se cítí svobodní, je internet, ať už ho používají k hraní her, nebo ke zdánlivě nevinnému flirtu, kterým si zvedají pošramocené sebevědomí. Vše je mile a nevinné jen do chvíle, než se tajná identita potká s realitou.
Autorka nahlíží do všech zákoutí manželského života s mimořádnou otevřeností i osobitým humorem.

zdroj: www.kosmas.cz (Založil/a: Marquitta)

#vztahy

Weetr
  17. 11. 2012, 18:37
Jsem velice zklamána touto nepůsobivou četbou. S velkým očekáváním jsem začala číst knihu, která měla zajímavou recenzi. Docela obstojné téma, o kterém by se dala napsat mnohem lepší kniha. Bohužel, nestalo se tak. Laciný, vyčpělý, ženský román, který ohrává tu stejnou písničku - zbloudilé mladé páry, které "neví", co se svým nudným životem v rozkvetlém New Yorku. Ano, bravurně napsaná fraška, milá paní Formanová. Nic proti vašemu "humornému" psaní (kde byl v knize aspoň náznak humoru?), ale co třeba zkusit nějakou techniku psaní, když už se snažíte psát? Kdo chce zaplnit volný čas a dumat nad životem finančně zabezpečených, ale citově i sexuálně neuspokojených (to je smutné a možná i "humorné" zárověň, přece jen humor, že!), nechť si počte!
Alena Tyityisová
  30. 11. 2016, 1:33
Za mě opravdu dobré počtení. Kniha je inteligentní sondou do dvou manželství, která by klapala nebýt nejistot dvou aktérů - nebo čtyř? Kdo ví. Mám moc ráda Martiny knihy a i tato mě nezklamala. Právě naopak. Je napsaná opravdu protřele, klidně, vyrovnaně a velmi schopně.