Mezi člověkem a bohem

Originální název: Réussir

Vyšehrad - 2007
ISBN: 80-7021-771-5

Vyšehrad (2007) 80-7021-771-5 203

Přemýšlí-li moderní člověk o světě, bývá zneklidněn, často i naplněn úzkostí. Ać ho dovede v mnohém vysvětlit, v lecčems ovládat a předvídat jeho budoucnost, před otázkou jeho smyslu zůstává s prázdnýma rukama. Ale i mnozí věřící redukují křesťanské vidění světa na více méně neurčitý soubor zásad morálního života. Kde najít východisko z tohoto moderního labyrintu? Nejednu cennou inspiraci poskytne čtenáři u nás oblíbený francouzský teolog, upravený překlad jeho díla Mezi člověkem a Bohem vychází již ve druhém vydání. Michel Ouoist pocházel z Le Havre ve Francii. Původně pracoval jako textilní dělník, v roce 1947 ukončil studium teologie a přijal kněžské svěcení. Později studoval sociologii a habilitoval se prací Město a člověk. (Založil/a: skjaninka)

#úvahy
Michel Quoist Michel Quoist
*18.06.1921 - †18.12.1997

PiGiFr
  27. 4. 2014, 13:48
Dobrá kniha. Takový obsah si ale zaslouží mnohem lepší formu. V rukou jsem měl vydání z roku 1991, a v textu je spoustu chyb, časté zvýrazňování uvozovkami je rušivé a členění do odstavců odstrašující. Co věta to nový řádek, a někdy dokonce je věta nesmyslně rozdělena uprostřed.
marek27
  27. 7. 2015, 12:21
Ač nevěřící, rád jsem si knihu přečetl. Přináší zajímavý úhel pohledu na život společnosti, bez ohledu na náboženské vyznání. Přiznávám, že jak přibývaly zmínky o bohu, chladl můj zájem. Až jsem knihu nedočetl...