Živel Lustig

Živel Lustig Originální název: Živel Lustig

Mladá fronta - 2011
ISBN: 978-80-204-2469-3

Mladá fronta (2011) 978-80-204-2469-3 224

Nejzábavněšjí učebnice světové literatury a tvořivého psaní, zmixovaná s životní filozofií a lechtivými anekdotami Arnošta Lustiga. Spisovatel hlásal, že literatura nesmí být nuda. A tím se řídil i při svých literárních seminářích tvůrčího psaní. Jejich atmosféru zachycuje Dana Emingerová, které se podařilo lehkým perem skloubit spisovatelův smysl pro humor se závažnými tématy jeho života. Seminář tvůrčího psaní Arnošta Lustiga (Založil/a: romcil)

Dana Emingerová Dana Emingerová
*??.??.1961

Introvert
  15. 2. 2014, 19:01
Kniha, která mne přivedla k Arnoštu Lustigovi. Dana Emingerová zde představuje hodiny tvůrčího psaní vedené A. Lustigem, jichž se sama účastnila. Je zajímavé pohlédnout na spisovatele, kterého znáte trochu jinak, prostřednictvím dalšího člověka. V této knize je vše, co se zde dá čekat - humor, praktické rady pro začínající autory i moudrost. Velice dobře se čte.
Těším se, že si brzy přečtu některou z knih Dany Emingerové. Určitě bude bezvadná, když měla takového učitele :-)