Led v žilách

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Metafora - 2011
ISBN: 978-80-7359-319-3

Metafora (2011) 978-80-7359-319-3 299

Kniha Led v žilách o legendách, přízracích, které ožívají a mrazivými pustinami Grónska se plíží smrt.

Advokátku Tóru Gudmundsdóttir povolají z města do ledových pustin. Pracovníci islandské společnosti, která na drsném pobřeží Grónska připravovala otevření dolu, náhle přerušili veškeré kontakty a vypadá to, jako by beze stopy zmizeli.
Tóra se svým přítelem Matthiasem, svéráznou asistentkou Belou a dalšími spolupracovníky se snaží rozluštit spletité vztahy, které v táboře panovaly, a přijít tak na kloub neblahým událostem. Jako v noční můře se v zásuvkách psacích stolů objevují lidské kosti a v chladírně celá mrtvola. Náhle je těžké odlišit vrahy od obětí.Starý inuitský lovec však ví, že mstiví duchové musejí být usmířeni, a krutá ledová pustina si vždycky vybere svou daň…

Čtvrtý případ reykjavícké advokátky Tóry Gudmundsdóttir (Založil/a: romcil)

Kebab Bursa
  24. 6. 2014, 17:23
Při čtení první půlky jsem si říkal, že je to nejlepší detektivka této islandské autorky, kterou jsem zatím přečetl. Jak však přibývaly mrtvoly, ztrácel jsem se víc a víc, až mě trochu přestala bavit. Co mě ale bavit nepřestalo, byla grónská atmosféra. Hned jsem zkoušel zjistit, jak se dá na tento ostrov dostat. Určitě by šlo o netradiční dovolenou.
petshop
  30. 3. 2016, 9:25
Tolik vychvalovany Posledni ritual me zase tak moc neoslovil.Nejspis to bylo tim carodejnickym tematem,ktere ve mne nevzbuzuje sympatie.Po dalsi knize jsem sahla jen proto,ze jsem nemocna a prisla mi pod ruku. Nicmene Led v zilach me tematicky zaujal mnohem vic. Musim absolutne souhlasit s Kebab Bursa, ze gronska atmoska byla podana dost dobre a vyrazne zveda knize skore.