Uteč rychle a vrať se pozdě
Originální název: Pars vite et reviens tard

Argo - 2016 Nové vydání
ISBN: 978-80-257-1955-8

Argo (2016) 978-80-257-1955-8 324
Mladá fronta (2003) 80-204-1054-6 352

Na jednom konci Paříže kdosi čmárá v noci lidem na dveře velkou obrácenou čtyřku; na druhém konci města bývalý bretonský námořník Joss oživuje staré řemeslo vyvolávače zpráv a ve své schránce nachází záhadné středověké texty o moru. Souvisejí spolu obě zvláštnosti? Série podivných vražd napovídá, že možná ano… Svérázný intuitivní komisař Adamsberg a jeho metodický pomocník Danglard se poprvé představují českým čtenářům. Za tento román získala autorka Cenu knihkupců 2002 a Velkou cenu čtenářek Elle za detektivní žánr. (Založil/a: jamalka)

TomToman
  7. 2. 2016, 11:54
Na knize je vidět, že ji psala historička. Proto jsem si ji i možná přečetl. Coby detektivka mi to přijde poněkud přitažené za vlasy, ale tak mohou být vnímány i příběhy jiných detektivkářů. prostě určité žánry se bez jistých omezení neobejdou. Detektivka se neobejde bez kriminálních činů, fantasy zase bez cesty hrdiny odněkud někam atd...:)))))

I tak prima četba.
Franny_Glass
  3. 1. 2013, 13:58
Prvnich cca 100 str. jsem bojovala s nutkanim knihu odlozit a uz se k ni nevratit. Nicmene vytrvaka jsem. A bylo to dobre.
Pribeh se zahy zacne rozbihat, chytne vas a nepusti az do posledni chvile. Nevim,jestli uplne minusem,ale prilis se mi nepozdaval autorcin styl. Mozna to ivsem bylo spise prekladem. Nicmene mi prislo,ze ctu detektivku A.Christie a nikoli soucasne autorky. Ale casem jsem si zvykla a uz me to nerusilo.
Pres pomalejsi rozjezd napinava zapletka a spousta zajimavych faktu o moru.
Rozhodne doporucuji k precteni