Originální název: Hodejegerne
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Kniha Zlín - 2013
ISBN: 8594169480114
Vyšlo jako audiokniha

Kniha Zlín (2013) 8594169480114 Vyšlo jako audiokniha. Audiokniha (8 hodin 32 minut)
Kniha Zlín (2011) 978-80-87497-50-0 250
Kniha Zlín (2011) 978-80-87497-46-3 265

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden... (Založil/a: s-reader)

vladislaus
  16. 10. 2013, 17:39
Hrdina mi byl od samého počátku nesympatický. Chlap co musí krást, aby uživil svou náročnou ženu je u mně chudák. Škodolibě mě tedy těšilo čtení jeho nesnází, které mu jeho náročný styl života připravil. Neuvěřitelné, že vše ve zdraví přežil, nakonec jsem mu dokonce začal fandit.
Barabura
  19. 5. 2013, 22:05
Za mně je to spíš 3,5. Příběh byl dobrej, postavy taky, konec překvapivý a nečekaný. Ale připadalo mi to všechno takový prvoplánovitý. Jelikož jsem před tim četla knihu od Lehaneho, tak prostě srovnávám a Jo mi z toho vychází trochu hůř. Celá zápletka je trochu zvláštní, ale uvěřitelná. Některý scény byly až moc přehnané a trochu jsem nevěřila, že by to hl. hrdina ve skutečnosti dal.
Tiwala
  15. 3. 2015, 12:22
Po přečtení autorových detektivek jsem se na Lovce hlav těšila jako malé dítě, protože jsem očekávala další mistrně napsané a promyšlené dílo, které mi vrazí dech. Bohužel se tak nestalo. Totální zklamání.
zoro2
  10. 9. 2015, 22:07
Kniha o tom, kterak chytrák narazí na dalšího chytráka. Když to navíc někdo umí napínavě p(r)odat, tak z toho vznikne parádní dílko. No je fakt, že to bylo trochu překombinované a kapitola "Metan" byla jako z filmu Anální teror 4, ale celkově se tomu nedá moc co vytknout a jen si to užít.
Fabienne
  23. 3. 2012, 17:23
Tak tohle je přesně ono...256 stránek nabitých dějem, nic nechybí, nic nepřebývá. Cením si autorů, kteří dokážou vybočit se zajetých kolejí a stvořit něco trochu odlišného od své předchozí tvorby. Skvěle napsané.
Rames
  23. 2. 2013, 19:38
V severských státech mají asi v oblibě vesnické chaty stejně jako my středoevropané. Jak jinak si vysvětlit podobnost s Larssnovou trilogií, Milénium. Strhující děj se odehrává ve městě a vrcholí na chatě .
Prostě nádhera. Po zakousnutí do děje nás pohltí a pustí po přečtení poslední stránky.
illy
  2. 4. 2015, 10:07
Po filmu a pár letech, kdy se mi vykouřil z hlavy, jsem se pustil do čtení jedné neHolleovky. Mám stejný problém jako asi většina - hlavní hrdina je nesympatický idiot a vlastně vás ani moc nebaví. Všechno kolem je ok, černohumorně balené, v rámci promyšlené a možná i trochu překombinované. JN psát umí, o tom žádná, ale tohle je jen lehce nadprůměrná záležitost.
VerenaLord
  19. 11. 2013, 15:50
Lovci hlav se naprosto vymykají sérii o Harrym Holeovi a je znát, že příběh je poněkud šroubovanější a méně zajímavý. Negativa se vyrovnaly díky nesnázím Rogera Browna, který je nejlepším lovcem hlav a bohužel i pěkným zlodějíčkem.
Venceslao90
  15. 11. 2014, 18:52
Na Lovce hlav jsem si dlouho brousil zuby, ale nakonec mě kniha docela zklamala. Detektivky s HH se mi líbí víc. Oproti nim jsou Lovci hlav až moc ukecaní a v některých částech až moc popisní. Hlavní postava je ze začátku dost nesympatická, příběh je možná až moc komplikovaný a přestože je v něm několik napínavých momentů a zvratů, tak já se většinu času tak trochu nudil a knihou se prokousával jen velmi pomalu. Ještě že to Joe nepřehnal s počtem stran...
Jadelaine
  25. 4. 2014, 13:50
Ač moc tento žánr nemusím, příběh se mi celkem líbil. Celé to má spád a člověk se nenudí. Hlavní hrdina mi byl ze začátku velmi nesympatický, ale postupem času jsem mu začala celkem fandit. Jinak to není kniha, která by mě bůhvíjak nadchla.
Fade
  1. 2. 2014, 19:55
Moje první Nesbova kniha byla Nemesis, která mě opravdu nadchla. Lovci hlav jsou ale úplně jiní, a tak jsou moje dojmy z nich značně rozporuplné. Čekala jsem druhou Nemesis, ale Lovci jsou napsaní úplně jinak, postrádají pro mě kouzlo, a těch dějových zvratů tam prostě není dost.
Adri-Anna
  4. 2. 2016, 10:45
Dokonale zrežírovaný příběh :-) jen nevím, zda by to tak hladce prošlo i ve skutečnosti. Nejvíc mě pobavil závěr, kdy policie vysvětlovala jak se všechno událo, smíchy jsem málem umřela :-D :-D
scajo
  11. 8. 2014, 16:00
Velmi čtivá kniha, ze které jsem ale měl mírně rozporuplné pocity. Rozhodně se mi to líbilo, jen mě trochu iritoval zbytečně překombinovaný konec a taky souhlasím s řadou ostatních uživatelů - hlavní hrdina by tohle všechno prostě nedal. Navíc knížka opakovaně obsahuje jeden hloupý detektivkový rys, patřící obecně spíš k americkým thrillerům (ozbrojený padouch si stoupne před hrdinu a místo střílení nekonečně dlouho mele a mele, proč to všechno udělal). Ale jinak jsou Lovci hlav dobrým a docela chytře vymyšleným příběhem, podaným pěknou syrovou (odvážnou) severskou formou.
ondrasek
  8. 3. 2013, 11:31
I pro mě první Nesbovka a vypadá to vypadá, že mám nového oblíbeného autora. Tah na bránu, drajv či tlačení na pilu - tak bych nazval až filmově akční spád knihy, Nesbo mi nenechá ani chvilku na popřemýšlení a vstřebání a už na mě chrlí další záplavu akcí, zvratů a nepředvídatelného jednání. Snad jen té rekapitulace na konci mě mohl autor ušetřit, jinak jsem z knihy nadšen.
Ramirez85
  17. 9. 2016, 14:45
Především první, seznamovací, polovina knížky je strhující, hlavně ten chlad, odtažitost (nejen) hlavního hrdiny způsobuje mrazení v zádech (a nejen tam :-). Druhá polovina už je pak typický Jo s jeho přednostmi i nedostatky- postavy se začnou chovat, že by i Chuck Norris s Macgyverem čuměli, příběh je přitažený za vlasy, ale! Přesně tohle mám na románech od Nesbøho rád. Závěrečné rozuzlení sice nepřinese onu dávku spravedlnosti, ale na to Jo nikdy nehrál. (Je to jiné a přesto stejné jako knížky o Harry Holeovi).
G8
  5. 2. 2014, 22:45
Nic, co by nějak závratně vybočovalo z žánru severských thrillerů. Autorovi se povedlo mě postupně nořit čím dál hlouběji do textu a udržet si mou pozornost až do konce knihy. Zápletka je trochu šroubovaná, nicméně strhující tempo to vcelku dobře vyvažuje.
Balu
  27. 12. 2014, 2:00
Připouštím knize výraznou čtivost, neb jsem ji zhltnul na posezení za jeden (delší) večer. Proto čtyři hvězdy; pět nedám proto, že děj nepřináší nic převratně nového, a to se v tomhle žánru ani příliš neorientuji - namátkou bych jmenoval Browna (klidně ať jsem tímhle příměrem za burana), byť má toto poněkud vyspělejší sloh.
Tedy: oddechovka výborná, ale asi úplně nechápu její popularitu.
Zajdaanek
  28. 12. 2013, 2:09
Hned od první kapitoly mě Nesbo pohltil. Příběh samotný by na 100% asi nebyl, ale přesto dávám plných 5 hvězd a to z jediného důvodu - nemohl jsem přestat číst! Zde není hluché místo, pořád se něco děje, je to prostě dobrá kniha!
jitmik
  25. 11. 2013, 12:24
První kniha od tohoto autora. Počáteční skepsi vyvolanou neustálým vychvalováním jeho románů jsem překonala snad v půlce, kde jsem zjistila, že se nemůžu odtrhnout. Zkusím další a uvidím, jaké jsou jeho další romány. Tomuto dávám plný počet, protože na tak málo stranách vytvořit takovou zápletku s překvapujícím koncem je vážně velmi dobré.
DanielOsbourne
  5. 3. 2013, 8:53
Tahle kniha pro mě nese dvě poprvé. První střetnutí s autorem a první pokus o čtení Trilleru. Během čtení jsem měl mírné mrazení v zádech a nechtěl jsem dát knihu z ruky. Taky proto byla přečtena poměrně rychle. Hra, která se postupem času rozjede je pěkná jízda a o nečekané momenty je tu bohatě postaráno. Milé překvapení.
miiichalka
  8. 9. 2016, 20:51
Můj třetí Nesbø a asi mám dost. Detektivky, zvlášť ty severské, mám ráda, ale čeho je moc, toho je příliš. Tak absurdně překombinovaný děj se jen tak nepotká. Mám ráda příběhy, které nejsou psány na efekt, kde kličky mají jiný smysl než jen kličkování... a tohle kritérium neúčelnosti příběhu mi Jo prostě nesplňuje...
silvaren
  19. 12. 2011, 12:28
Naprosto strhující jízda, thriller jak má být. Děj není úplně jednoduchý, přesto jsem ani na chvíli neztratila nit. Původně banální zápletka se rozrůstá ve strhující rozuzlení a závěr s úžasnou pointou. Vřele doporučuji!
ilon-a
  10. 9. 2013, 20:09
Bombice!!! Ze začátku se příběh sice trochu vleče, ale pak se během jedný vteřiny (nebo spíš stránky) zvrtne a v momentě nabírá na otáčkách. A pak už sem jenom měla nervy nadranc jak to dopadne... V knize je spousta okamžiků, který sou naprosto originální, nevyspitatelný, nevypočitatelný, nečekaný a který vážně jen tak nikdo nevymyslí a čtenář nedokáže odhadnout, co bude následovat. Úžasný je, jak autor nechává čtenáře opravdu až do poslední chvíle v naprostý nejistotě.
Respect Nesbø!
Alaglesia
  27. 4. 2015, 8:10
První kniha od tohoto věhlasného autora, která se mi dostala do ruky. Říkala jsem si, že když ho všichni tak opěvují, je na čase si od něj něco přečíst. Lovci hlav mě bavili od začátku do konce. Koukala jsem po přečtení i na film a s tím jsem byla taky spokojená. Teď mám nachystaného Netopýra, tak jsem zvědavá, jestli bude kniha stejně dobrá.
VaclavB
  10. 2. 2015, 13:47
K této knize jsem si "odskočil" od čtení série s Harry Holem a čekal jsem podobné tempo. Jaký šok, když jsem se v půlce knihy odtrhl od čtení - takový spád jsem opravdu nečekal. Kniha je nabitá napětím a mně se zrychluje tep podobně jako hlavnímu hrdinovi (který je v tomto případě spíš záporák) při akci. Tak tohle dílko se autorovi opravdu povedlo.
Th3 T3mpt3r
  24. 8. 2012, 23:14
Nejprve jsem viděl film (který je muimochodem úžasný) a poté jsem přečetl knihu. Rychlý spád a děj nabitý akcí, skvělá gradace a bravurní rozuzlení na konci - to vše tato kniha obsahuje. Milovníkům akčních thrillerů tudíž nezbývá, než tento titul zakoupit, či půjčit, a přečíst.
JarKun
  3. 11. 2016, 15:36
Kdo umí, ten umí. Nesbo dokázal postavit dílo na krajně sobeckých a nesympatických postavách, přesto vzniklo pořádné drama s překvapivým závěrem. Svižná a skvělá kniha.
gabce
  29. 7. 2014, 20:06
kniha se četla dobře, ale vícek rát bych ji již nečetla .. zápletka velmi jednoduchá, konec překvapující, ale! obyčejný lovec hlav, který přežije všechno - snad i atomovku.. noo todle bylo už moc
tomdra
  20. 12. 2014, 20:10
Prvních sto stran bylo fakt o ničem. Až potom to začal být napínavej kriminální příběh plný zvratů. Tak teď jsi jdu pustit film a srovnávat ho s knihou.
SaraG
  4. 1. 2013, 19:00
Možná trochu "předimenzované", ale aspoň se člověk při čtení nenudí...já jsem skoro nemrkala :D Ale napětí zbožňuji, takže hodnotím kladně.
kure91
  20. 3. 2012, 23:30
oproti Holeovským knihám byla tahle poloviční, ale na příběhu to neubralo, děj jel v tempu (skoro) od začátku až do konce. Navíc, díky knize jsem zjistil jak hluboko se musí dostat mě nesympatický hlavní hrdina do s.aček abych mu začal fandit...Jediné co ve mě zanechalo lehce rozporuplné pocity byl závěr, některými událotmi jsem byl docela dost překvapen
delfinek
  11. 1. 2012, 17:54
Další vynikající severská detektivka,zápletka mi přijde zcela reálná,když jde o peníze,lidé dokážou vymyslet nemožné:-),konec trošku překvapivý,na mě příliš dokonalý zločinec:-)nicméně už mám doma Nemesis,takže Jo mě dostal a můžu doporučit dál...
dollyk
  10. 9. 2016, 13:31
První setkání s Jo Nesböm. Bylo to milé překvapení. Sice mě trošku zarazilo, proč jde profesionální zabiják na lovu kadit na latrínu, trochu logicky (i z pohledu toho zabijáka, aby tam nenechal žádné své stopy) mi to nesedělo, ale ta pasáž byla na druhou stranu tak dobrá, že by jí bylo škoda.
Mili232
  8. 5. 2016, 19:18
Pribeh dobrej, napinavy, ctivy a supr zapletka. Ale na pribehy s HH to nema! Uz se tesim na film :-)
V.A.
  3. 2. 2013, 14:36
První knížka, kterou jsem od Nesboa četla. A dostala mě :) Skvěle napsaná, autorův styl mi opravdu sedl. Příběh byl naprosto originální a dobře vystavěný, ani mi nepřišlo, že by jej autor nějak natahoval. Opravdu dobré čtení.
Peeters
  19. 4. 2012, 20:09
Viděl jsem nejdříve film a posléze četl knihu, která je kupodivu na nabitý děj dosti útlá a psaná velmi dobře (od první stránky mi tento styl prostě sedl). I díky kvalitní práci filmařů a nepřechylování od původní linky námětu to vyznívá vůči knize 50 na 50. Dílo mi spíše dopomohlo složit mozaiku k některým sekvencím ve filmu, které nám scénaristé neprozradili a které odhalují pohnutky hlavních osob. Doporučuji všem, kteří touží zkusit i něco jiného než předimenzované pole amerických thrillerů. Hodnotím 85%
Arktos
  15. 6. 2016, 17:38
Pokud po téhle knize sáhnete, nesrovnávejte ji s Holeovkami. Je to spíše lehčí příběh popisující vážné problémy, ovšem osobitým svérázným černým humorem. Pokud knihu čtete s nadhledem, ohromně si ji užijete (stejně jako já).
nataliethomp
  3. 6. 2016, 13:00
Kniha mela uzasny spad, necekany nadech a neopakovatelnou atmosferu. Byla to moje prvni zkusenost s timto autorem a rozhodne ne posledni!!
Kaiella
  2. 6. 2015, 19:52
Čekala jsem, že tak oblíbený a opěvovaný autor mi vyrazí dech. Očekávat velké věci je ale vždy chyba. Závěr knihy byl neskutečným zklamáním a připadala jsem si jako při sledování céčkového akčňáku s vyumělkovanou příliš složitou, nereálnou a těžko uvěřitelnou zápletkou. Příběh má spád. Celkem dobře se to čte. Zanechaný pocit však pro mě bylo jen zklamání. A obávám se, že názor by byl stejný, i kdybych jméno autora předtím neslyšela. Ne děkuji, znovu už ne.
knihoshit
  22. 10. 2012, 20:46
Kniha nemá mnoho stran avšak po stránce děje je nabitá a čtenáře vtáhne do sebe.Je psaná příjemně,nebo alespoň mně tento styl vyhovoval.Mohu pouze doporučit i pro ty co moc nečtou a nejprve viděli film.
DannyBoy80
  28. 3. 2012, 10:03
Kniha není špatná, přečet jsem ji za den apůl. Nicméně dříve jsem viděl film a bohužel film byl lepší. Černý humor ve filmu v knize nevyzní. Čte se to ale dobře. Kdybych to čet před filmem, možná by byl můj názor jiný.
MM1979
  22. 4. 2016, 8:10
Velice zábavný příběh. Trochu něco jiného než autorovi detektivní klasiky, ale ne horšího možná dokonce lepšího a velice zábavného, zhltl jsem to jedním dechem.
optimistick
  1. 2. 2012, 13:53
Kniha, která má své kouzlo, dějový spád, nečekané rozuzlení, ale nevím...někdy mi to přišlo všechno až moc dokonalé, jsem možná příliš náročná, protože geniální dedukce alá Sherlock mi přišla, až moc nereálná.
Jana M
  31. 8. 2016, 8:10
Obsahuje spoiler spoiler Opět důmyslně napsané dílo! Nejdříve jsem od Nesba přečetla HH sérii a chtěla se pusit do jeho dalších knih. Místo toho jsem zvolila taky výborně hodnoceného J. Pattersona a jeho Čtyři slepé myšky a pěkná nuda. Poté jsem se vrátila k Nesbøvi a jsem ráda za tu pauzu. Jednak jsem se velmi snadno oprostila od hluboko do mysli zapsaného Harryho a jednak jsem si uvědomila genialitu J. Nesba. Jde o příběh od počátku vtahující do děje, napínavý sice až po určité chvíli, prošpikovaný humorem a s nečekaným koncem. A teď, kdo to jeste nečetl, nečtěte dál! (Já čekala, že zabil Dianu!!! - to mě teda převezl).
marieke
  17. 11. 2014, 14:41
Knihy s HH jsou nepochybně lepší. Hlavní hrdina mi byl nesympatický a zápletky a některé situace mi přišly přitažené za vlasy. Ale jinak se to četlo dobře a konec byl jako vždy u Nesboho originální.
bousovka
  12. 4. 2013, 8:25
Strhující kniha. Je prvním kusem od autora, který jsem četla a již teď vím, že poslední rozhodně nebude. Děj má spád a mně kniha nedala spát. Strhující vývoj je plný zvratů a překvapivých zjištění. Musím říci, že je mi až líto, že je konec.
dealer24
  2. 1. 2013, 21:24
Výborně napsaná kniha, která od počátku vtáhne čtenáře do děje. Konec byl možná až moc ťip ťop (nevěřím, že by něco takového dokázala osoba ve stresu vymyslet), ale i tak se mi kniha velmi líbila. Rozhodně lepší než film! 90%
jariny
  22. 4. 2012, 12:08
Skvela gradace napeti s brilantnim rozuzlenim na zaver. Neni to to nejlepsi, co jsem kdy cetl, ale za pozornost to rozhodne stoji. Ted jsem zvedavy na filmove zpracovani.
civrss
  21. 9. 2016, 13:16
Knihy od Jo Nesba jsem záměrně dlouho ignoroval, abych se na ně poté mohl vrhnout hezky v rychlém sledu. Lovci hlav jsou hodně populární i díky filmovému zpracování, které jsem shlédnul ihned po dočtení. Kniha má velmi rychlý spád a zbytečně nenatahuje dialogy a situace do zdlouhavého patosu. Příběh Rogera Browna jsem přelouskal snad za tři dny a po dlouhé době mě kniha přinutila přemýšlet a nechala mě napnutého až do závěrečné kapitoly. Svižné, napínavé dílo, které mohu jen vřele doporučit.
oeisner
  8. 9. 2016, 8:59
Nedoporučuji tuto knihu číst poté, co přečtete několik knih o Harrym :) Máte pak moc velká očekávání a ačkoliv to je zajímavý příběh, měl jsem v podstatě celou dobu pocit, že jak hlavní hrdina, tak i autor si z toho dělají legraci...