Zloděj času

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Talpress - 2002
ISBN: 80-7197-216-9

Talpress (2002) 80-7197-216-9 458

Mnichové času jsou tu od toho, aby dobře rozmisťovali čas. Trochu ubrali například pod vodou, kde ho bylo vždycky hafo a trochu přidávali do velkých měst, kde nebylo času na zmar.
Zatímco Lu-Tze, Lobsang a Zuzana Stohelitská bojují proti Auditorům za Historii Zeměplochy, Smrť kontaktuje své staré známé - čtyři jezdce Apokalypsy. Koneckonců není jeho prací zachraňovat lidské životy...
Opravdový konec světa má být přeci velkolepý, jen je škoda, že si Smrťovi společníci užívají spokojeného důchodu a opravdu nechtějí být otravování.

Terry Pratchett Terry Pratchett
*28.04.1948 - †12.03.2015

prkali
  3. 2. 2013, 9:40
Smrť našel Nákazu ve špitálu v Čalamádosu. Nákaza miloval špitály. Tam se pro něj vždycky nějaká ta práce našla.
V tomto okamžiku se právě pokoušel strhnout ceduli s nápisem "Myjte si pečlivě ruce" pověšenou nad popraskaným umyvadlem. Zvedl hlavu.
"Jó, to seš ty?" řekl. "Mejdlo? Já jim ukážu mejdlo!"
wwwhisk@s
  1. 5. 2013, 10:59
Zajímavý díl... Tak trochu zvláštní a náročný na pochopení některých momentů, čtivost ale nepostrádá. Zuzana se zařadila mezi moje nejoblíbenější postavy na Zeměploše a zjistila jsem, že začínám mít ráda Auditory :D

"Tohoto komentáře si nevšímejte! To je rozkaz!"
svenny
  6. 11. 2012, 22:53
Lu-Tze zametac je jedna z mych nejoblibenejsich postav. Je velka skoda, ze se v Pratchettovkach objevuje velmi zridka. Celkove je to uzasna knizka - jak by ne, kdyz je tam Zuzanka, Smrt, Krysi Smrt a Lu-Tze?
Martin
  28. 7. 2015, 10:23
Je to dobré, ale jsou i lepší Zeměplochy. Vlastní příběh mě ale zaujal méně než postavy, které v něm vystupovaly. Z 25 Zeměploch, které jsem četl, je tato první, ve které jsem se dozvěděl něco více o mniších času a o Lu-tzem samotném. Hlavní roli zde má i Zuzana, Smrťova vnučka, která se stejně jako Lu-tze čas od času okrajově v nějaké knize objeví. Nechybí ani Smrť a jeho další čtyři jezdci apokalipsy.
Co se děje týče, nepřišel mi nepínavý. Po vypuknutí apokalipsy fungovaly všechny doposud známé postavy naprosto stejně jako před ní a z hlavních záporáků neměl strach snad vůbec nikdo.
Ruffy
  2. 6. 2015, 10:32
Moje zatím druhá kniha od tohoto legendárního autora a určitě ne poslední. Nasmála jsem se u ní tolik, jako dlouho u žádné jiné! :) Neuvěřitelný svět a představivost Terryho nezná žádný mezí! Auditoři, skvělé bytosti, co zjišťují, že být člověkem není tak snadné, jak se zdá. Zuzana nejlepší učitelka všech dob a Lutze (nikdy nezapomeňte na první pravidlo!). Spousta paradoxů a já tuhle knihu rozhodně řadím mezi mé nejoblíbenější! :)
LadyEsik
  24. 4. 2011, 10:15
Tento díl je jeden z nejzajímavějších, které jsem četla. Vymyslet ho podle mě stálo hodně času a fantazie. Objevuje se tam Zuzana Stohelitská, vnučka Smrtě (a její skvělé učební metody), která se do ničeho zapojovat nechce, ale nakonec musí. Zajímavé postavy Auditorů, šedých postav zkoumající lidi (boj proti nim byl úžasný :D), zametač Lu-Tze, zastaví se zde čas, přijedou členové Velké jízdy a objeví se její první člen...vážně, tolik děje, skvělé :) Určitě je co číst :) (nejvíc se mi líbil boj s Auditory)
Barty
  14. 3. 2010, 22:57
Aneb o tom, jak díky zametání dosahnout nirvany.. .
hextrixhlavohekr
  11. 2. 2015, 14:37
Další z mojich nejoblíbenějších knih. Pro mě dost podložené vědecky, nejvíce se mi líbili Auditoři, snimy to je vždy napínavé, sem tam se v nějaké knize objeví a pak zase zmizí a objeví se v jiný. O této knize se dočtete také v knize Darwinovy hodinky.