Nadvláda démonů

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Fragment - 2011
ISBN: 978-0-375-83898-9

Fragment (2011) 978-0-375-83898-9 542

Záhada prastarého gobelínu pokračuje! Svět po vítězném boji ovládají démoni. Astaroth má v rukou důležitou Thovtovu knihu, se kterou má nyní sílu přetvářet historii a řídit dění na této planetě. Zničil všechny vymoženosti moderní doby. Lidé se vrátili ke starým řemeslům. Ale zatímco většina lidí dře jako otroci v rámci čtyř démonických království, Astaroth dovolí obyvatelům Rowanu přežívat v klidné izolaci. Max je svědkem řady svévolných a brutálních činů démonů, a po velké osobní tragédii se rozhodne bojovat proti zlu na vlastní pěst. Vydává se na kouzelné lodi do Blysu, království jednoho z démonů, kde žije i ten, který mu nejvíc ublížil. Může se ale stát hrdinou, kterého lidstvo tak zoufale potřebuje? Nechte se uchvátit příběhem plným tajemství a dobrodružství! (Založil/a: pegerren)

Henry H. Neff Henry H. Neff
*20.09.1973

pegerren
  5. 11. 2011, 19:56
Třetí díl by se dal rozdělit na dvě části-první, která se odehrává především v Rowanském školním areálu, je více méně pomalé uvádění do děje, jakmile však Max vyrazí na cestu začíná mít příběh grády a už se k nudě nevrátí. Naopak je to až do poslední stránky, napínavé a překvapivé. Max ve mě narozdíl od jiných knižních hrdinů podobného typu, budí respekt. Velmi podobně se dá vyjádřit můj dojem z předcházejících dvou dílů. Probuzení Astharota se odehrává především v Rowanu a moc mě nenadchlo. Následně mě však druhý díl úplně dostal svojí energií. doporučuju a moc se těším na pokračování.
Dixiee
  6. 3. 2013, 17:58
Překvapilo mě, jakým směrem se třetí díl vydává. Čekala jsem něco předvídatelného, otevřený boj s démony, větší nepřátelství či něco podobného, ale nic takového se nekonalo. Naopak démoni si rozdělili svět, všidhni obchodují mezi sebou a skoro to působí až idylicky. Trochu nechápu Maxovo pobyt na farmě, ale předpokládám, že Mina bude mít v dalším díle nějakou významnou roli a všechno do sebe zapadne. Líbilo se mi, že se děj odehrával směrem, který jsem tedy vůbec nečekala a tak nějak lehce porušil zaběhlé klišé.
Irita
  5. 11. 2015, 19:11
Mně osobně se z celé série nejvíc líbil právě tento díl, protože jsem vůbec nemohla čekat, jakým směrem se bude ubírat.
Vážně člověk by čekal něco jako vyložené otroctví a tak...
První díl série je takový pomalý a předvídatelný, v druhém už děj nabírá grády a u třetího dílu jsem pak ještě týden po dočtení všechny otravovala svým názorem na knihu. Takže podle mě bezva knížka!
poustnikojot
  9. 4. 2013, 16:30

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla! První díl je takový nevínný ale poutavý druhý díl jsem zhltla jedním dechem a třetí o tom ani nemluvím! Mám nervy jak provazy :D Ovšem čtvrtého dílu, který se jmenuje Tajemství gobelínu - Vír se v češtině bohužel nedočkáme. Fragment jako mateřské vydavatelství odmítlo 4. díl této série vydat z důvodu malého zájmu o tento titul. Takže sehnat z Ameriky a dát se do překládání.
Metoj
  27. 9. 2012, 21:34
Kniha, ktorá v prvej polovici ukazuje nový svet pod nadvládou démonov. V druhej polovici sa Max vydáva na cestu za more kvôli pomste a práve vtedy začína dej vrcholiť a niektoré nejasnosti do seba zapadať. Avšak vynárajú sa nové (napríklad Mina). Prekvapivý koniec vás určite navnadí na štvrtú časť, ktorá by mala vyjsť 23.októbra .