Vyhlídka na věčnost

Vyhlídka na věčnost Originální název: Vyhlídka na věčnost

Crew - 2011
ISBN: 978-80-7449-058-3

Crew (2011) 978-80-7449-058-3 534

Žijí mezi námi - známe je z televize, z rozhlasu i z novin - mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný. (oficiální text distributora) (Založil/a: Doogx)

Magyana
  14. 4. 2013, 13:29
Obsahuje spoiler spoiler Vyhlídka na věčnost navazuje na Noční klub, jen hrdinové a celková zápletka se trochu mění. Výlet do Pekla je originální a výborně napsaný.

Na brutální masakry jsme u Kulhánka už celkem zvyklí, i když jeden konkrétní masakr v této knize mu jen tak neodpustím...

Noční klub se znovu zopakovat nedá, ale celkově vzato je to slušné čtení. Palec nahoru.
illy
  31. 1. 2012, 9:17
Rozhodně čtivé a zábavné....ale. Žádná velká originality se nedočkáme a hlavně - "romantické" scény s supermodelkoidní upírkou jsou napsány tak neskutečně infantilně, že jsem se musel ujistit o autorově věku.....chudák. To bylo opravdové peklo. Jinak po akční stránce bezva, jako oddychovka solidní.
yarghoul
  21. 9. 2014, 16:47
Neuvěřitelná kniha. Během jedné až dvou stran vás naštve, rozesměje, uklidní, překvapí, vytočí, rozesměje, zase uklidní, dá vám falešnou naději, zklame vás, zase naštve a nakonec tak nějak všechno dohromady. Už teď se mi po všech stýská a je to jedna z MÁLA knih, po které nemůžu začít číst hned další...
ondrasek
  16. 3. 2012, 0:09
Tak ten začátek mi vyloženě nešel pod fousy a docela jsem se v tom ztrácel - slíďáci, první kruh, červy, druhý kruh atd., pak skok na začátek příběhu, vysvětlení (jenže proč když víte pointu, říkal jsem si).
Ale pak už to mistr Kulhánek nasadil do správných kolejí a času a už jsem jenom hltal písmenka a spokojeně pochrochtával. A vůbec mi nevadí, že je to stále podle podobného scénáře, jako všechny předchozí knihy, naopak, kvůli tomu je přece čtu.
A to peklo bylo pekelně originální.
SGS
  9. 11. 2013, 18:54
Vyborna kniha. Ma prvni a jedina od tohoto autora, ale jedina jiste dlouho nezustane. Ani nevim proc jsem to tak dlouho odkladal kdyz mi byl autor z tolika stran doporucovan.
Kniha ma neuveritelne tempo, od vypravy do pekla se neslo odtrhnout. Literatura na vysi to neni, ale jak clovek zacne nejde ji odlozit :)
Ailees
  22. 12. 2012, 15:05
Vyhlídka na věčnost pro mě představuje první setkání s panem Kulhánkem - a musím říct, že to bylo velice sympatické první setkání :) Úžasně jsem se bavila - styl humoru mi naprosto sedl a některé hlášky rozhodně dlouho nezapomenu (scény s Převozníkem jsem obvykle četla dvakrát i třikrát vzhledem k výbuchům smíchu :)). Originalitu příběhu asi netřeba zmiňovat. Abych jen nechválila, tak musím říct, že to mohlo být i kratší. Bez pobytu v táboře a spacákových scén bych se celkem i obešla; dost přeslazený závěr bych si také možná dokázala představit trošku jinak. Každopádně je to jedna z nejlepších knih, jaké jsem za poslední dobu četla (tak teď si nejsem ale vůbec jistá, jestli to vypovídá něco o Vyhlídce, nebo o tom, co jsem to vlastně četla - inu, posuďte sami...).
Gereth
  10. 3. 2012, 23:08
A zase to samé. Kulhánek opět nepřekročil svůj stín a znovu omlel svůj osvědčený koncept. Jědinou změnou a tak trochu maskováním je, že si střihne miniepizodku z konce děje, pak skočí na střed, pak na začátek a nakonec na poslední třetinu. Jinak je to klasika, dejte mi ženskou, děcko a já vystřílím zbytek světa. Vykosit x padouchů, dostat po čuni, vylízat se, vybavit se lépe, vykosit dalších x padouchů, dostat po čuni, vylízat se, vybavit se lépe, ..., sejmout hlavního padoucha, zachránit svět. Což o to, čte se to dobře, ale nějaká změna by už neuškodila. Kvalitou bych řekl, že jsme na tom zhruba tak stejně jako při Cestě Krve. // 65%
Balu
  21. 7. 2013, 22:32
Ukrutně pomalý rozjezd beru u oddechovky, k jejímuž čtení je třeba vypnout mozkové buňky, jako velice přitěžující. Poté, co se kniha rozjede, už je to standardní Kulhánek - ironie, mozky a krev, všeho v hojné míře.
Esther Darnett
  30. 11. 2013, 12:29
Kulhánek opět nezklamal a na předchozí dva díly navázal přímo bravurně. Až mě trochu překvapilo, jak snadno zametl s tolika postavami, ale jak se říká, to je život :-) o to reálněji na mě kniha působila.
blacks
  19. 8. 2015, 10:04
Moje první setkání s Kulhánkem a musím říct, že jsem naprosto NADŠENÝ. Zpracování pekla a celého systému je prostě BOŽÍ! Už dlouho jsem neměl knihu, která by byla tak čtivá. Hlavní i vedlejší postavy mají slušně propracovaný charakter a hlavně z nich dýmá nezaměnitelný charakter, vše běží jak na drátku, plné zvratů a (planých) nadějí, napínavé a přitom vše končí nějak tak, jak bych si představoval.
Nejoblíbenější postavy: Jan, Devlin, Cháron, ... a samozřejmě Karolína :-) a i ta Fiona
Aratar
  21. 8. 2014, 16:08
Nejlepší kniha o cestě do pekla, kterou jsem četla.:-) Děj volně navazuje na Noční klub I a II, takže opět potkáme pár starých postav. Jen škoda, že Kulhánek pár z nich zlikvidoval opravdu nehezkým způsobem. Jinak ale jen samá superlativa. Pro mě nejlepší knížka od Kulhánka, kterou zatím napsal.
cubajz
  8. 5. 2012, 17:44
poměrně zmatečný začátek, ale zhruba po první třetině už je to klasický, skvěle námrdový Kulhánek! A navíc tu máme návaznost na výborný noční klub.
sharky95
  14. 11. 2013, 17:18
Do pekla a zpět... Anotaci nečtěte, ta vám nic neřekne. Ubermachozabiják Jan musí čelit peklu.
Začátek je jednoduše zmatečný. Nic nechápete a nevíte, o co go. Nechybí akce, brutalita a nadsázka. Samotný vládce pekel je spíš vyobrazen jako sympaťák (ale nemá na ďábla v Constantinovi). Dětská postava mi vyjímečně nevadila.
Jednou mi psycholog řekl, že podle knížek lze sestavit autorův profil. Tak mi někdo vysvětlete, co o něm říká ta superubersexy kočka, kterou popisuje dost... jako puberťák.
Parm
  10. 11. 2011, 21:20
Po přečtení této knížky se člověk zeptá: Kdy vyjde další Kulhánova knížka? A kam až může příště zajít? U jeho knížek je vždycky lepší nečíst poslední stránky,protože se potom nemusí tolik přemýšlet:)
lvasa
  11. 9. 2012, 9:40
Zdá se že první třetina knížky se ještě nese v duchu trochu zmateného Stroncia, kdy většinu doby nevíte co se vlastně děje a kdo je kdo, ale zbytek podle mého názoru funguje moc pěkně, druhou půlku knížky jsem projel za odpoledne, to prostě nešlo přestat číst :) Žádné zklamání, jako obvykle nakonec všechno taknějak zapadlo do sebe, myslím že knížka se může hrdě zařadit po bok dalších Kulhánkových kusů.
tinkakopek
  31. 3. 2013, 0:48
naprosto mě uchvátil popis samotného pekla, jak celá čtveřice prochází ke kruhům pekelným a kolem samotných kruhů a poté když se vrací Jan s panem L neboli Devlinem ... jejich rozhovory jsou skvělé :-)
TeoCZE
  4. 5. 2012, 20:38
Skvělá oddychovka pro ty, kteří nechtějí u knihy moc přemýšlet, nevadí jim krev (spousta krve) a nepotřebují nutně nějaký složitý příběh. Kniha se dobře čte, některé hlášky pobaví. Prostě Kulhánek :-)
Eirene
  30. 12. 2011, 13:26
Jsem na vážkách, nevím, jak si tuto knihu "zaškatulkovat". Začátek ve středověku mě moc neoslovil, ale jakmile se děj přesunul do přítomnosti, bylo to o hodně lepší. Odkaz na Noční klub mě potěšil, ale *SPOILER* nemusel zabít všechny kromě Hanako, Karolíny a kocoura *KONEC SPOILERU*.
Na Noční klub Vyhlídka na věčnost nemá, ale pořád je podle mě lepší než Stroncium.
Vorobok
  22. 2. 2014, 12:24
Nemohu si pomoci, pro mě však tato kniha patří mezi top od Kulhánka. Pan L je boží (i když boží možná není to správné slovo). Démoni, zombíci, náckové, strýčkové, smrt, peklo, pan L, úžasnej cháron, nohy, mozky, koule a jiné tělní či mimotělní věci.. Bitky na zemi, pod zemí, na vodě ve vzduchu.. Maximální spokojenost.
Skrblik
  17. 11. 2012, 14:54
Moje první setkání s Kulhánkem, nemohu tedy soudit originalitu. Ze začátku trochu zmatek, pak se tam taky sem tam vyskytne nějaká nedovysvětlená věc a odkazy na předchozí knihy šly pochopitelně také mimo mě. Tolik ale k výtkám. Kulhánkův styl jsem si oblíbil po pár stránkách a pak už jsem to jen hltal. Odlehčená brutalita, humor, zajímavá romantická zápletka a i trocha té mytologie. Líbilo se mi, jak se střídaly ty pasáže: prolog, povstání mrtvých, výprava do pekla, jiskření ve stanu, náprava. Opravdu jsem se bavil u těch dialogů: Jan - Karolína, Jan - Lucifer. A peklo bylo taky hodně dobře popsané. To fakt stálo za to!
k0dl
  20. 3. 2012, 12:57
Upřímně, moc jsem od toho nečekal, takže jsem byl velice mile překvapen. Kvalit Nočního klubu sice nedosahuje, ale jinak Kulhánek opět nezklamal. Btw. čínskou kletbu teď používám téměř neustále :)
zdennanek
  17. 3. 2012, 14:45
Kniha mě vyloženě potěšila ... Sice v ní zemřeli skoro všichni mí oblíbenci z Nočního klubu, začátek byl slabší (o tom už se tu psalo) Ale přečetl sem jí za 1,5 dne a vůbec se nenudil ...
Lorelei
  14. 11. 2016, 21:11
Obsahuje spoiler spoiler Kdo četl jakoukoli knihu od Kulhánka a líbila se mu – přečtěte si i tohle :) Kdo ještě nikdy nečetl žádnou knihu od Kulhánka – přečtěte si první Noční klub. Připravte se ovšem na brutální směsici násilí, sexu, krve, násilí, vulgarit a krve… Kulhánek to ovšem prostě umí podat tak, že Vám to vlastně ani nepřijde nějak extra pohoršující… Běžte do toho. Vyhlídku na věčnost bych hodnotila jako 4,5 z 5 jen proto, že Noční klub je prostě o fous lepší :)
Fujta
  13. 11. 2016, 0:42
Moje reakce po přečtení prvních pár desítek stránek: DAFUQ? (volně a slušně přeloženo: co to krucinál je?). Knížka mě bavila už od začátku, ale když se začali objevovat věci typu Strýček Hermi a Strýček Heini + Velký Leopard a několik nepochopitelných kruhů, začínal jsem se v tom prvotřídně ztrácet. V okamžiku kdy jsem se blížil ke konci první části knihy jsem se cítil jako ve španělské vesnici. Určitou část jsem dokonce četl asi čtyřikrát s naivní představou, že to konečně pochopím. Spletl jsem se. Poté se však vše vyjasnilo a kniha dávala mnohem větší smysl a bavila o to víc! V jednu chvíli mě dokonce vehnala slzičku do očí a to se povedlo naposled tehdy když zastřelili Vinnetoua. Hlavní postavy mi i přes chaotický začátek ihned přirostly k srdci a jen těžko jsem se s nimi loučil.
Nesouhlasím s komentáři, že Noční klub je jenom jeden. Tohle je dle mého názoru stejně kvalitní čtení a jen tak vás nepustí! Tedy za předpokladu, že se opět chcete jen odreagovat a ne přijít na smysl života, vesmíru a vůbec. Vyhlídku na věčnost si jednou určitě přečtu znova. DOPOŘUČUJI!!!!
PS: Bylo by radno prvně přečíst sérii Noční klub! Tahle kniha totiž obsahuje lehké a někdy i poněkud těžší spoilery!
Agátta
  18. 3. 2016, 22:48
Rozkošné - vzali jsme si ji na výlet na Vesuv a mezi davy upocených turistů z celého světa si představovali, kudy a jak se TAM skáče...
Albert Bašniar
  23. 5. 2015, 0:42
Zezačátku jsem se docela ztrácel, ale jak jsem hltal stránku za stránkou, příběh mě začal pohlcovat a musím říci, že to je opravdu skvělá kniha. Je pravda, že některé naivní zápletky si Kulhánek mohl odpustit, ale za humor, odkazy na Danteho a naprosto skvělé zpracování pekla mu všechno odpouštím. Včetně skvělého proplétání děje (konec, prostředek, začátek, konec apod.)

Výborná kniha, která mě pobavila nejen čtenářsky, ale také spoustou kulturních odkazů.
teddik
  12. 9. 2014, 2:17
Čtivé. Vše od pana Kulhánka budu asi přirovnávat k Nočnímu klubu, který je jeho jistá jednička. Takže bych to přirovnal takto - jakkoliv jsem miloval Tobiáše, miluji i Jana.
I přes to, že je kniha už vážně přehnaná fantasmagorie, je plná vtipu, akce, zápletek a všeho, co má správná akční kniha mít. Devlin je boží (haha) a i přes to, že mi tchýně prozíravě prozradila zápletku, neměl jsem ponětí, do čeho vlastně jdu. Chci dvojku. Ať se peklo zase vzbouří. Prosím, pane Kulhánek. Já chci ještě Devlina. A Jana. A tu, kvůli které by chlapi prošli celý svět. Tu malou bych omrzel, ale měla by tam být taky.
Krny
  10. 12. 2013, 10:07
Kniha, která má kvalitu cca 85% sama o sobě, ale za návaznost na NK 1+2 dávám 95% a opět uznávám, že v tomto žánru lepšího autora a knihy neznám (Kotleta je hodně blíží).
Drizzt19891
  2. 7. 2013, 1:56
Myslím že jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Velmi mě baví Kulhánkovo psaní a jsem rád že mi to kolega doporučil. Na 100% musím doporučit. ***SPOILER*** Hodně lidí tu kritizuje že Karolína je měkčí a vystrašená, ale kdo by nebyl kdyby proti Vám stál "napůl upír" s démonem v hlavě, navíc ke konci samotná smrt :D Hodnotím za 5* ;)
Mjkl
  12. 5. 2013, 19:47
Tahle knížka je pro mně opravdu vyhlídka na věčnost, doslova. Vždycky, když ji začnu číst, tak ji nikdy nedočtu... Takže její přečtení do konce je opravdu vyhlídka na věčnost...
triperka
  6. 8. 2012, 15:23
kdybych tuhle knihu hodnotila po prvním přečtení, dopadla by mnohem hůř. takhle dostane mistr za tři, převážně kvůli zmatenosti, která u mně byla tak do poloviny knihy, a taky mě štvalo, že Karolína v téhle knize rozhodně nebyla ta samá Karolína z Nočního klubu. plusové body za to, že pořešil, co je zač Kocour :-) jinak se to samozřejmě četlo dobře.
Auril
  23. 7. 2012, 9:41
Začátek knihy pro mě byl trochu... no byla jsem rozpačitá, nicméně po pár přečtených stranách opět přišlo to správné kulhánkovské nadšení. Jeho humor prostě žeru. Velmi oceňuji návrat na "klubovské dějiště".

Nemůžu říct nic jiného, že bavilo a dobře se četlo.
KatyRZ
  11. 2. 2012, 21:50
Ta úvodní pasáž z úhnívajícího masa před tím, než se začalo vysvětlovat, na mě byla trochu moc dlouhá. Měla jsme problém se začíst. Ale pak už to jelo. Pánům se scény ve spacáku zdály infantilní, mně naopak hodně pobavily. Peklem mi Kulhánek vysloveně kápl do noty. Rychlý finiš také chválím. Vždyť v okamžiku, kdy víte jak to skončí, je zbytečné natahovat a riskovat, že se bude čtenář u dalších proudů krve nudit... Jediné, co mi chybělo - u Nočního klubu jsem se občas zasmála i nahlas...
Voluptia
  24. 1. 2012, 15:05
Já osobně jsem se do knihy začetl až někdy po 120 stranách textu. Chápu, že autor to chtěl vzít trochu retrospektivně, nicméně na mě to byla docela dlouhá pasáž a vůbec jsem neměl přehled, kdo je kým a proč je tomu tak. Možná je to tím, že jsem od autora četl zatím jen Stroncium. V počátcích jsem měl tuze zmatek v jednotlivých postavách, neustále přibývajících, samé zombie, upíři a démonická stvoření, u kterých jsem si kolikrát nemohl udělat dostatečný obrázek odkud pocházejí a jak vlastně vypadají. A ačkoliv to byl záměr - odhalit vše až postupně - neubránil jsem se dojmu, že vysvětlovat se autorovi moc nechtělo. Od zhruba 2. třetiny knihy jsem už jen pohlcoval text a užíval si veškerá dobrodružství a legrační komentáře i satirické připomínky jednotlivých postav. Celý děj se vyvíjel tak trochu neplánovitě a chyby hlavních postav se spravovali vcelku předvídatelně. Jen ta cesta byla opravdu "pekelně" obtížná. Nicméně pan L. měl docela smysl pro humor...
jacksax
  25. 11. 2011, 8:32
Nesmyslný nudný blábol, který měl jakýkoliv alespoň trochu schopný korektor hodit pod stůl. Kulhánek místo toho, co umí dobře, zkouší něco, s čím nemá moc zkušeností (holt není to Žamboch, a i Kopřivovi to v Holomrázu fungovalo podstatně líp). Samoúčelný úvod, nesmrtelné děcko, přesluhující Satan, nefunkční peklo, skoky v čase horší než reklama na nově. Nejlepší souboj se odehraje ve třetině knihy...pěkná gradace.
Cesta krve 3 prý byla lepší než tento Noční klub 3 - a to ji ani nepsal Kulhánek. (korekce - CK3 je daleko horší...)
lordkl
  22. 11. 2011, 20:44
Vždycky jsem měl Kulhánkovu tvorbu v oblibě, dokážu citovat velké části textů z Divokých i z Cest, ale tak jako jsem se nudil u téhle knihy, tak to už dlouho ne.
Začátek je trochu nejasný jak už to tak bývá zvykem, ale rychle nabere obrátky a všechno frčí jak má. Překousneme-li to, že autor už vyloženě vykrádá sám sebe a recykluje VŠECHNY svoje nápady z předchozích knih, tak část kde je pan Mluvčí s Karolínou v kempu je vyložené mučení čtenáře. 30-40 stran vaty na vyplnění děje kde se nic neděje. Neustále se tam potloukají SSmani a všichni jsou v pohodě. NO WTF? Pokračujeme dál zase všechno vypadá skvěle, děj odsýpá. A BUM z hrdiny je debil, nečetl jsem to tak už někde? Co třeba "Cesta krve"? A jedeme dál, zase akční moderní sci-fi na které jsme se tešili. Mozky a krve je všude po kolena a mrtvol ještě víc. Nabereme superhyper výbavu a hurá zpátky, kde to všechno začalo. Lucifer je podesraný debil s nějakým psychickým problémem? WTF? Když pominu to, že některé postavy se chovají jako naprostí idioti. Zvyknu si na trochu jiný přístup k ději a přečtu si tu knihu ještě jednou, možná si ji i oblíbím, ale takhle to jsou jenom vyhozené peníze a nejhorší text co kdy autor napsal. A to jsem si myslel, že Stroncium je slabší.
Kriggy
  22. 11. 2011, 17:58
Oproti nočnímu klubu mi přijde jako docela slabota...Ale nic to nemění na tom, že jsem ji přečet skoro jednim dechem a výborně jsem se bavil. Už aby tu bylo další dílo :) jen škoda že nestíhám tu autogramiádu.. :((
tomma
  11. 11. 2011, 23:17
Marně dumám nad tím, píše-li Kulhánek své knihy opilý, zfetovaný, a nebo, chraň příroda, střízlivý. Osobně to tipuji na kombinaci prvních dvou. O knize není třeba moc psát, než jsem se nadál, byl jsem v půli knihy a za další chvíli jsem již otáčel na poslední stranu. Obsahuje vše, co od Kulhánka očekáváme: upíry, zombíky, hromady mrtvol, vytuněné zbraně, plný koš hlášek a ano i tady dojde na Kelly's :-) Malou výtku bych měl ke stylu: rozhodnu-li se psát román v ich-formě, tak se této formy držím a neskáču podle libosti z ich-formy do er-formy a zase zpět.
Mary-Ane
  7. 11. 2011, 14:28
Knihu jsem přečetla, jako je u Kulhánkových knih zvykem, za dva večery (musím se přeci někdy učit do školy) a dostala mě. ***SPOILER*** Líbily se mi odkazy na Noční klub, popisy scén, vlastnosti hrdiny... I cesta do pekla. Sice mi chybí vnitřní dialogy hlavního hrdiny, ale to je specialita Tobiáše, tak proč by pan Mluvčí měl být schyzofrenickým upírem :) Knihu hodnotím pěti hvězdičkami :)
necrofrost
  2. 11. 2011, 11:22
Kniha nijak zasadne nevybocuje z tvorby Jirihi Kulhanka, je zde akce, vtipne dialogy, ***SPOILER*** druhe Ja nahradila hlava a nikoliv hrdinova, potoky krve a hromada mrtvych a znovumrtvych, nicmene co me tentokrat prekvapilo, byla prilisna preslazenost a pomerne "mizerny" konec. Zhruba v polovine se na chvili kniha (alespon pro me) stava na chvili necitelnou pro same "Auu" (citace z textu v casti spacakovych scen). V kazdem pripade se ale jedna o knihu, kterou by kazdy fanousek kulhanka doma mel mit a urcite v mnoha ohledech predcila posledni knihu Stroncium.
JDHashimoto
  30. 10. 2011, 10:26
Neumím psát komentáře, ale přečetl jsem jí jedním dechem a musím říct, že mě velmi potešila, nechci tu prozrazovat moc, ale určitě ostatní překvapí. Kladně.