Pravěká zvířata

Originální název: Pravěká zvířata

Státní pedagogické nakladatelství - 1992
ISBN: 80-04-25062-9

Státní pedagogické nakladatelství (1992) 80-04-25062-9 320

Encyklopedie pravěké fauny. Naleznete zde od ryb a mloků všechna možná zvířata až po mamuta. Kresby zvířat Zdeněk Berger, autor textu RNDr. Josef Beneš.

Kniha obsahuje 128 barevných rekonstrukcí vymřelých zvířat. V připojeném popisu jsou vedeny významné znaky zvířete (někdy znázorněné i perokresbou na obrazové tabuli), dále údaje o způsobu života, o velikosti, o geologickém stáří a geografickém rozšíření. v závěru popisu je stručná charakteristika objektu v anglickém jazyce.
Úvodní část knížky tvoří krátký přehled vývoje obratlovců s vysvětlením odborných termínů a se schematickým zobrazením anatomického vývoje a vývojového rozrůznění obratlovců.
V závěru knížky je seznam obrazových tabulí.

1. vydání.

Poznámka (Databáze Národní knihovny ČR):
Na rubu titulní stránky uvedeno chybné ISBN 80-04-25062-7. (Založil/a: Bred)

Josef Beneš Josef Beneš
*29.08.1927 - †19.02.2001

L_O_U_S
  24. 7. 2015, 16:10
Jako kniha se to asi od začátku do konce číst nedá, ale ve svém „dinosauřím“ období jsem ji rád otevíral, i když se mi nelíbilo, že je v ní příliš mnoho neznámých zvířat a raději jsem měl klasické ilustrace Zdeňka Buriana.