Kovbojové a vetřelci

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-916-9

Jota (2011) 978-80-7217-916-9 332

Podle předlohy a filmového scénáře Roberta Orciho, Alexe Kurtzmana, Damona Lindelofa, Marka Ferguse a Hawka Ostbyho napsala Joan D. Vingeová.

Osamělý pistolník a psanec v čele nesourodé skupiny lidí, nepřátel na život a na smrt, bojuje s mimozemskými vetřelci nejen o svůj život, ale o přežití celého lidstva.
Divoký západ 1873. V poušti nedaleko městečka Absolution se probere neznámý pistolník, který ztratil paměť, nevzpomíná si ani na své jméno. Jedinou stopou do jeho minulosti je podivný kovový náramek, který nosí na zápěstí.
V Absolutionu, jemuž tvrdou rukou neformálně vládne dobytkář a bývalý důstojník Dolarhyde, ho však někteří lidé zjevně znají a touží po jeho hlavě. Na tento zastrčený kout se však řítí pohroma, jakou městečko ještě nikdy nezažilo. Zaútočí na něj neznámí démoni. Vetřelci z nebes začnou nemilosrdně likvidovat místní obyvatele, některé pak unášejí na své lodě, kde je čeká neméně hrozný osud. Lidé nemají žádnou možnost se jim bránit a jejich jedinou šanci na přežití paradoxně představuje onen pistolník, který si postupně vzpomíná na vlastní minulost a záhy pozná, že vlastní účinnou zbraň proti démonům. Ve spojení s tajemnou okouzlující Ellou a bývalými nepřáteli - obyvateli Absolutionu, Dolarhydem, psanci a dokonce i Apači - se pouští do boje, který může rozhodnout o osudu lidstva.

Originální akční thriller z Divokého západu v sobě spojuje dva neobvyklé žánry - klasický western a sci-fi thriller. Stejnojmenný film režiséra Jona Fevreaua v hlavní roli s Danielem Craigem, Harrisonem Fordem a Olivií Wildovou právě vstupuje do kin. (Založil/a: malc8k)

ondrasek
  30. 7. 2014, 19:40
Taky jsem knihu nedočetl, skončil jsem přesně v polovině a dál už mě to prostě nebavilo, přesně ze stejných důvodů, které uvedl uživatel TheBatman.
HELLBOY-DB
  23. 2. 2016, 21:06
Zázrak jsem nečekal, protože to ani nejde, když se přepisuje scénář průměrného filmu, ale protože adaptace nebyla nějak vyloženě zmršená, četlo se to celkem dobře. Na příběh jsem si z filmu ještě trochu pamatoval a tak mě celkem překvapilo, že ta znalost se neprojevila na tom, že bych se dostával do situace vyložené nudy, za což tedy nakonec dávám jako u filmu ===60%.
Wictarion
  26. 4. 2016, 17:15
Tak tuhle knížku jsem dočetl do konce a nebylo to takový peklo, jak tu někteří piší. Autorka se snažila "vytřískat" z příběhu co se dalo a to oceňuju. Holt pokud je původní dílo šedý průměr, tak ani sebelepší autor z toho neudělá veledílo. :-) Proto taky jsem chtěl dát jednu hvězdu navíc, ale ten cukrkandlovej konec jsem nedokázal strávit.
TheBatman
  27. 6. 2014, 19:43
Je to kniha podle filmu, takže se od toho moc čekat nedá. Nevím, co o této knize říct, asi to, že se čte hodně rychle. Ani jsem to nedočetl celé, protože mě to zkrátka nebavilo a věděl jsem, jak to bude dál, takže spíš doporučuji těm, co film neviděli. Jinak celkem slabá kniha.