Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Bdělost

79%
4 15
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Bdělost

Nejnovější vydání:
Cesta - 2004
Počet stránek: 224
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Cesta (2004) 224

Probouzet lidi a odhalovat jim pravdu o jejich vlastní velikosti – to je cíl, který si Anthony de Mello kladl při své práci s lidmi, a tedy i cíl této knihy, která jeho práci s lidmi zpětně zachycuje. Jeho schopnost odhalovat mylnost našich přesvědčení a scestnost našich sebeklamů a iluzí nám nemusí být vždy příjemná, ale přesto je to dar. Dar pravdy, která čistí a léčí naše rány, dar inspirace k novému životu, dar láskyplné pobídky k probuzení a k bdělosti. (Založil/a: Karps)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

vladislaus
100% 100% 100% 100% 100%
  24. 4. 2014, 13:20
Zajímavý je komentář Všiváka. Plyne z něj, že tuto knihu nepochopila jeho žena ani on. Tato kniha je přitom dost jednoduchá k pochopení a manželství může zničit jen opravdu zatvrzele spícím lidem a páchnoucím mrtvolám. Mello je jeden z vyvolených, který pochopil, že cesta ke svobodě a k pravdě je krátká. Stačí Bdělost.
Všivák
0%
  29. 9. 2013, 21:13
Tahle kniha mi zničila manželství. Poté co si jí, teď už bývalá žena, přečetla, začala se chovat strašně sobecky. Někdy až fanaticky se odkazovala na tuto knihu. Po tom, co si to přečetla, mi začala například povídat, že tím, že si mě vzala a udělala si se mnou děti, zapřela sama sebe. Nedalo mi to tedy, a zkusil jsem to taky. Je to absolutní brak. Hnaný až do krajního fanatismu. Autorovi to ani delší život nepřineslo. Vyvarujte se této knihy. Pro mě jasný odpad.
schumick
0%
  24. 9. 2014, 18:57
Tak toto byla opravdu síla - ovšem v negativním slova smyslu. Nevím, zda sním, či bdím, ale četba tohoto díla mě vyloženě štvala. Měl jsem pocit, že autor se mnou chce jít za každou cenu do konfliktu.
Z postřehů:
1. moc jsem nerozuměl, co mi chtěl autor vlastně sdělit. Samá metafora, samá ironie, přirovnání, či příběhy ze života, ale pointa tak domotaná, že by se to dalo vyložit na milion způsobů
2. bytostně nesnáším, když se mnou někdo manipuluje, nebo mi vyloženě říká a radí, co mám dělat. A celá kniha se nese pouze v tomto duchu - uvědom si to, udělej tamto, nedělej tohle, nespi, radím ti dobře... Díky nechci, jsem velkej a poradím si
3. měl jsem pocit, že jsem se ocitl na kázání někde v Americe, alespoň tak jak je prezentováno v telce, když ukazují fanatické křesťany v kostele, jak jako tupé ovce v transu přímo žerou zbožštěného kněze, který má patent na rozum
4. taky mě štvala neustálá náboženská tématika, jako by jediné kritérium hodnocení kvality člověka bylo jakého je vyznání. Náboženství mě vůbec nezajímá a tady toho bylo fakt moc

Závěr - souhlasím se Všivákem v tom, že knize se nechá podlehnout a slabší kusy si s ní můžou nechat vymýt mozek. Hodně mě to připomínalo rétoriku Jehovistů. Mimochodem i ti rozdávaní brožurky Probuďte se!
Amanita
100% 100% 100% 100% 100%
  2. 6. 2015, 11:52
Myslím si, že tato kniha nemá vůbec ambice se líbit, proto mě nezaráží, že ji někteří čtenáři hodnotí negativně. Když si ale přečtu, co je jí tady vytýkáno, zdá se mi, že jsem četla úplně jiné dílo. Někdo z nás je asi mimo (a neříkám, že to nemůžu být já). Knihu doporučuji spíše lidem s neortodoxním pohledem na svět.
klobasa
100% 100% 100% 100% 100%
  20. 9. 2012, 18:11
No, tahleta bdělost, to je knížka, kterou se hodí si přečíst. Nemusíte to číst, jestli nechcete. Když budete chtít, tak si to přečtete. Já jsem chtěl a teď jsem rád. To je všechno.
cobykdyby
  25. 8. 2016, 19:34
Takovému přívalu slov nedokážu odporovat. Kniha si ke mně hledala cestu opravdu dlouho, přesto nevím, jestli de Mellovi "rozumím". Doporučuji k přemýšlení i k meditaci.