11.srpen 3114 př.Kr. den, kdy přišli bohové

11.srpen 3114 př.Kr. den, kdy přišli bohové Originální název: Der Tag an dem die Gotter kamen

Knižní klub - 1994
ISBN: 80-7176-068-4

Knižní klub (1994) 80-7176-068-4 280
(Založil/a: rmnw)

maratach
  29. 1. 2012, 15:20
Mayský kalendář byl nejpřesnější ze všech: odchyloval se od exaktní, astronomy vypočítané délky roku oběžné dráhy Země okolo Slunce jen minimálně.
Vědci se shodují v názoru, že mystické nulové datum, od kterého fenomenální mayský kalendář začíná, je 11. srpna 3114 před Kristem. Co se ten den stalo? Proč Mayové, dědicové neznámé minulosti, stanovili pro svůj kalendář pevný počátek? Jejich předkům se zřejmě muselo v hodině nula přihodit něco neuvěřitelně důležitého. Závěry mayské archeologie však nejsou schopny se s problémem mayského kalendáře vypořádat. Proč kalendář začíná celá tisíciletí před vlastní mayskou epochou? Kdo určil toto počáteční datum? S čím je spojeno? Je to den, kdy přišli na Zem bohové?
lc4u
  24. 10. 2016, 18:35
Oproti předešlým dílům je vidět, že autor ve většině směrech dozrál. Za mě 5 hvězd. Výborná kniha! :)
eliahska
  9. 9. 2012, 10:09
Je to první kniha od Dänikena, kterou jsem si přečetla a moc se mi líbila. Líbí se mi i ten styl, jakým pan Däniken píše!