Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Země lidí

87%
4 63
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Země lidí Originální název: Terre des Hommes

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Aurora - 2003
ISBN: 80-7299-063-2
Počet stránek: 155
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 20x v oblíbených
v přečtených 112x v přečtených
v knihovně 35x v knihovně
k přečtení 45x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Aurora (2003) 80-7299-063-2 155
Aurora (1996)

Země lidí je dovršením té části Saint-Exupéryho díla, která čerpala z jeho zkušeností civilního letce. Kniha je komponována způsobem, který je pro autora příznačný: je to směs úvah, meditací a příběhů ze života letců. "Letadlo není cíl, ale prostředek. Člověk nedává v sázku život kvůli letadlu. Sedlák také neorá proto, že má pluh," říká na jednom místě a tato slova obsahují základ autorovy životní filozofie. Letci nejsou hazardéry, nenasazují své životy jen z touhy po dobrodružství a pro vzrušení z rizika: to by bylo jen fanfarónství a mladická nerozvážnost. Nový rozměr jejich odvaze dává pocit odpovědnosti za sebe, za kamarády, za úkol, který každý z nich přijal jako důsledek své vlastní svobodné volby.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

LadyEsik
100% 100% 100% 100% 100%
  24. 4. 2011, 10:17
Toto dílo je ze souhrnu děl v knize Moje planeta. Z ní jsem četla jen Malého prince a Země lidí, i když bych si ji ráda přečetla celou, protože Antoine de Saint-Exupéry píše opravdu nádherně (nebo překladatelé nádherně překládají). Země lidí se mi moc líbí, je krásně napsaná, ty slova a slovní spojení, to je skutečně hra někoho, kdo jazyku skvěle rozumí (za což myslím mám připisovat chválu spíš překladatelům, když je to náš jazyk český). Ta kniha se tak dobře čte, slova jen plynou a hladí po duši. I to vyprávění ze života Antoine, letce, je pěkné a napínavé. Antoine de Saint-Exupéry se stal právem mým oblíbeným spisovatelem :)
(překladatelé jsou Jiří Konopek, Věra Smetanová, Zdeňka Stavinohová a Marie Veselá)
ivca.b
100% 100% 100% 100% 100%
  26. 7. 2016, 15:56
Prostě krásná kniha. Už jen kvůli jazyku, který Exupéry perfektně ovládá, se ji vyplatí přečíst (čímž vzdávám hold i překladatelům do češtiny). Navíc je tam trocha napětí a především zamyšlení nad základními lidskými hodnotami (což nepřekvapí). Na rozdíl od Citadely je Země lidí velmi dobře stravitelná. Dle mého ideální pro filosofy "začátečníky".
CorpseOnHoliday
100% 100% 100% 100% 100%
  8. 1. 2016, 19:46
Země lidí pro mě byla úchvatným vodopádem slov, kniha mě pi čtení chvíli unášela v úvahách, chvíli jsem byla napjatá jako kšandy z nějakého příběhu. Líbí se mi, jak autor přistupuje k životu s pokorou, jak téměř meditativně rozjímá o věcech okolo. Bylo to jako když si povídáte se starým moudrým přítelem a on si postupně vybavuje myšlenky ze života. Všechno uplynulo a vy nevíte jak. Musela jsem si některé části zapsat, protože ten jazyk je opravdu jedinečný.
ondra.skala
100% 100% 100% 100% 100%
  20. 1. 2011, 23:26
Dlouho jsem hledal knihu, která by se přiblížila svou hloubkou Citadele. Po vyzkoušení mnoha autorů jsem se vrátil na začátek, kruh se uzavřel a já zjistil, že pod svícnem opravdu bývá tma. Země lidí je jednou velikou úvahou pojednávající - jak je u Exupéryho zvykem - o základních morálních a duševních vlastnostech člověka a to s naléhavostí, která ani po víc než půlstoletí neztratila nic ze své aktuálnosti. Navíc je oproti Citadele zasazena do útržkovitých, povídkových vyprávění, což ji činí pro většinu čtenářů možná trošku přijatelnější než Exupéryho slavnější lyrický epos. Smekám.