Crysis - Legie

Originální název: Crysis: Legion

Fantom Print - 2011
ISBN: 978-80-7398-147-1

Fantom Print (2011) 978-80-7398-147-1 256

Manhattan má nové vládce.
A rozhodně nejsou místní.
Vítej v New Yorku, synu. Vítej ve městě napadeném obludnými kříženci strojů a masa, ve městě bráněném soukromou armádou, vedle níž Zelené barety vypadají jako Armáda spásy, ve městě zpustošeném nákazou, požírající své oběti zaživa. Hodili tě do tohoto mlýnku na maso bez varování, bez přípravy a jakéhokoli vysvětlení.
Celá tvá četa byla zlikvidována během okamžiku, kdy poprvé vkročila na bojiště. A chór hlasů šeptajících ve tvé hlavě říká, že vše nyní záleží jen na tobě. Jen ty sám můžeš vše zvrátit, kdybys jen věděl, co se vlastně stalo.
Chceš pomoct. Opravdu chceš. Ale nejsou to jen vetřelci, kteří po tobě střílí. I tvůj vlastní druh tě loví jako zrádce - a tvá práce by byla mnohem jednodušší, kdybys neměl podezření, že to může být krutá pravda... (Založil/a: malc8k)

Peter Watts Peter Watts
*??.??.1958

Master Chief
  23. 3. 2014, 13:19
Kdo nehrál hru, je jasný, že ho to určitě bavit nebude. Já bral knihu v podstatě jako takový zpestření příběhu. Ale rozhodně jako fanoušek celé série Crysis jsem si celou knihu užil a doufám, že se podobného zpracování dočká třetí díl :)
Jericho
  13. 12. 2013, 17:20
Tak tohle je síla.Kniha záživná jak hodinová jízda v tunelu.Cílem hlavního hrdiny je dostat se na určité místo.Když tam dorazí zjistí,že už tam nemá co dělat,dostane souřadnice a hledá jiné místo.Buď tam dojde a nikdo tam není,nebo ho někdo zajme,nebo velitel změní souřadnice,takže se pokračuje zase jinam.A tak pořád dokola.Jo ,a po cestě se hodně střílí.Tohle opravdu nešlo dočíst,tohle bolelo.Podobná hrůza jako Uncharted a to mě knihy podle her nevadí-viz série Mass Effect.
eda220
  10. 6. 2013, 20:08
Pro fanoušky hry Crysis 2 povinnost. Kniha se velmi dobře čte a velmi rozšiřuje obzory příběhu ze hry. Někomu možná tenhle koncept - psaní knih podle her přijde přehnaný nebo zbytečný, ale zde se to povedlo. Ten kdo hrál hru, ať neočekává příliš napětí, vypráví se tam základní příběh, ale jsou tam rozšiřující pasáže a hodně se dozvíte i o samotném Nanoobleku - na konci kapitoly je vždy pár stránek o některé z jeho funkcí, což je zajímavé.