Stezky krve

Straky na vrbě - 2015
ISBN: 978-80-87364-49-9

Straky na vrbě (2015) 978-80-87364-49-9 256
Straky na vrbě (2001) 80-86428-07-9 246

Říká se: „Zemřel král, ať žije král…“. Ale co když starý král nezemřel, co když byl zavražděn? Co když na jeho trůn usedl někdo, kdo je i na krutý středověk až krutým vladařem? Pak povstane zem a připojí se řeky krve. V tom světě doutná naděje slabým plamínkem a slovo dobro dávno ztratilo svůj význam. (Založil/a: sharg)

Ivana Kuglerová Ivana Kuglerová
*21.09.1978

Crocuta
  23. 12. 2014, 14:03
Velmi slušná fantasy plná krve, násilí a v nemalé míře i sexu, která nepostrádá atmosféru, zato téměř postrádá dobré konce a málokterá (pokud vůbec nějaká) postava se dá označit za vysloveně kladného hrdinu.
Methat
  16. 1. 2013, 11:52
Veľmi dobrá kniha. Pôsobí ako horšia fantasy, no je veľmi dobre napísaná. Bolo mi jedno, že to je klišovitá fantasy zo stredoveku, ktorá je plná krvi a násilia. Pritom démoni a kúzla sa tu objavia naozaj len okrajovo. Všetko sa točí okolo povstalcov a ríše. Je tak jednoducho a predsa krásne napísaná, že som si ju obľúbil a zhltol jej stránky skoro na počkanie. Aj keď mená hlavných aktérov po čase zabudnem (generál Yeša, zlodej Valik, kovár Terek, Nuzka alias Varha,...), kniha mi prišla správne stredoveká, správne temná a tu jej nezabudnuteľnú atmosféru a boj v horách si budem pamätať. Na konci sa dozviete jedno veľké rozuzlenie a odhalenie. 90%!

Moje pocity sú presne také ako napísal Leonard Medek v anotácií - "...smekám klobouk a uctivě se skláním, protože je to zatraceně dobře napsaná fantasy."
chroust123
  7. 3. 2013, 12:46
Velice krvelačné a velice klišovité. Vždy když dojde na nějaká větší a zajímavější témata, na další straně se po nich slehne zem. Knihu ještě jakž takž zachraňuje rozsáhlost příběhu, nejedná se o questovku jednoho hrdiny a jakýs takýs vývoj postav, který ovšem není nijak zvlášť propracovaný.
KillHurt
  16. 6. 2016, 20:20
Poctivá fantasy, u které jsem si nebyl jistý, jestli se mí líbí nebo nelíbí její strohost a rychlost děje. Dobrá rychlovka do MHD. Kdyby měl děj lépe zpracované pozadí, bylo by to mnohem lepší. Postavy jsou živé a zajímavé, ale všechny mají málo místa, aby se lépe předvedly.
Sarael
  8. 3. 2012, 19:45
Hezky napsaná kniha. Snadno se čte a čtenáře úplně pohltí. Spousta postav, které žijí vlastním životem a vzájemně se prolínají. Jediné co se musí vytknout, jsou bitevní scény, kdy autorka asi nemá vůbec žádné vědomosti o lidské anatomii.