Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Hrdinové

90%
5 27
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Hrdinové Originální název: Heroes

Nejnovější vydání:
Polaris - 2011
ISBN: 978-80-7332-177-2
Počet stránek: 548
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 11x v oblíbených
v přečtených 40x v přečtených
v knihovně 23x v knihovně
k přečtení 33x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 5x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Polaris (2011) 978-80-7332-177-2 548

O Černém Dowovi se říká, že zabil víc mužů, než zima, a na trůn Severu se vyšplhal po hoře lebek. Král Spojeného království nemíní s úsměvem přihlížet, jak leze ještě výš. Rozkazy byly vydány a vojska se plahočí severským blátem. Tisíce mužů se blíží k zapomenutému kamennému kruhu, bezcennému pahorku v naprosto nedůležitém údolí, a nesou si s sebou spoustu ostrého železa. Šermířský mistr Bremer dan Gorst přísahal, že na tomto bojišti znovu získá svou ukradenou čest. Je tou představou tak posedlý a tak navyklý na zabíjení, že se nestará, kolik krve při tom prolije. I kdyby měla být jeho vlastní. Prince Caldera čest nezajímá a už vůbec nemá v úmyslu se nechat zabít. Jediné, po čem touží, je moc a řekne jakoukoliv lež, použije každý trik a podrazí třeba všechny své přátele, aby jí získal víc. Alespoň dokud o ni nebude muset bojovat sám. Curnden Dávič je poslední čestný muž na Severu a život válečníka mu nepřinesl nic než opuchlé klouby a pocuchané nervy. Už mu sotva záleží na tom, kdo zvítězí, chce jen dělat správné věci. Ale jak poznat, které to jsou, když svět kolem něj zmírá v plamenech? Ve třech krvavých dnech bitvy rozhodnou o osudu Severu. Ale jelikož jsou obě strany prolezlé intrikami, hloupostí, řevnivostí a malichernou žárlivostí, je velmi nepravděpodobné, že o něm bude rozhodovat čistota srdce nebo i síla paží... (Založil/a: nečik)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

illy
100% 100% 100% 100% 100%
  26. 7. 2015, 14:12
Parádní meganámrd. Tohle číst je jako sledovat Spielbergova Ryana. Válka očima jednotlivých postav vás vtáhne. A že postavy jsou napsané brilantně, jejich pocity, strach, odvaha. Brutalita a nesmyslnost hromadného vraždění, hrdinové s připosranými kalhotami, zbabělci kteří chtějí jen přežít. Autor nikomu nenadržuje a zemřít může kdykoli kdokoli. Tohle není hrdinská fantasy, tohle je military fantasy bez příkras. Tohle je pecka.
LuciusWlk
40% 40% 40% 40% 40%
  28. 12. 2014, 16:18
V podstatě se jedná jen o výsek nějaké bitvy v nějaké válce. Neříkám, že to je špatné. Říkám, že to je nudné. Alespoň já se prokousával velice pomalu a mnohdy se vůbec nesoustředil na text. Což se mi stává výjimečně. Ale číst pořád dokola totéž a v podstatě nic zásadního se nedozvědět, je terno. Je jen škoda, že je to mé první seznámení s autorem, od něhož mám nachystanou ještě celou trilogii První zákon. Snad to bude lepší.
adevr
80% 80% 80% 80% 80%
  16. 9. 2013, 14:12
Osobně musím přiznat že předchozí trilogie mne bavila víc.
Tohle bylo vlastně jen několik dnů o dobývání jednoho malého kousku země. Jasně..výborně propracované charaktery, intriky, špína a krev...toho vše se mi v knize dostalo. Vlastně byla výborná..jen jsem se asi v předchozích dílech namlsal vší tou magií a cestováním a to mi tu chybělo. Mea culpa.... :)
RajAthen
100% 100% 100% 100% 100%
  18. 2. 2012, 21:05
Podle mého skromného mínění jedna z nejlepších fantasy knih poslední doby, která velmi svým vyzněním připomíná již klasickou Legendu od D.Gemella. Opět se zde na velmi malém prostoru máme možnost seznámit s dovedně prokreslenými postavemi z obou stran znepřátelených táborů, a že je to paleta skutečně bohatá. Pokud jste fanoušci heroic fantasy bez příkras, pak jde o jasnou volbu. Závěrem bych pak ještě ocenil poměrně originální střídání charakterů při první bojové scéně.
Ignis
80% 80% 80% 80% 80%
  1. 4. 2013, 23:21
Po trilogii První zákon je to další setkání s některými hrdiny (přesněji s těmi, kteří hráli v trilogii přinejlepším druhé housle a teď mají víc prostoru) a se spoustou nových a je to setkání radostné - teda jestli se dá tenhle výraz použít na tak poměrně krvavou a lehce depresivní záležitost. Ale ona ani série, která téhle knížce předchází není studnice radosti a štěstí (maximálně, že si řeknete, že jste na tom ještě dobře), takže se jsem věděla do čeho jdu. Sice se tam na můj vkus věnuje až moc času bojovým scénám, který strašně zdržujou od toho, co mě baví víc a to jsou jednotlivé vztahy, intriky atd., ale i tak je to dost dobrý čtení.
Pigface
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 8. 2015, 9:53
Ke knize jsem přistupoval pravda trochu nekriticky, protože autor patří v současnosti mezi moje favority. Příběh je vymezen zdánlivě krátkým časovým úsekem, protože Hrdinové vpravdě popisují osudy hrdinů u Hrdinů během jedné, zato zásadní bitvy o osud Severu. Jak jsem byl zvyklý z předchozí trilogie a co kvituji s povděkem, Abercombie se opět s níčím nemaže, klikatí osudy postav a děj dělá kotrmelce. Čtenář zlehka proplouvá dějem. I když žánrem je kniha z ranku fantasy, příběh i postavy jsou vlastně uvěřitelné, charaktery postav jednou dole, jednou nahoře a v ději se cítíte jako pozorovatel in situ. Magie do děje příliš nepromlouvá a na výsledek děje nemá zásadní vliv. Z nýmandů se stávají jakoby mimochodem hrdinové a hrdinové občas dostanou, co (ne)zaslouží. Výborné! Abercombie mně opět přesvědčil, že je mistrem, co se neutne a těším se na další setkání.
Benjik
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 4. 2015, 9:09
Nářez, realisticky popsaný bitvy bez jakýchkoliv příkras. To já rád. Chci vysokorozpočtový film s Beanem nebo Viggem v roli Dávivce a DiCapriem v roli Caldera!