Nekroskop

Originální název: Necroscope

Polaris - 1994
ISBN: 80-85911-03-5

Polaris (1994) 80-85911-03-5 350

Nelidskými vlastnostmi obdařený Boris Dragosani se snaží získat od nemrtvého úpíra v rumunských horách moc, která by mu zajistila výsadní postavení v supertajné špionážní skupině SSSR zabývající se využitím paranormálních jevů. Jeho oficiální zaměstnání je nekromant: jeho specializací je rvát tajemství z těl nedávno zemřelých zrádců.
Anglie má také svého komunikátora s mrtvými, svého nekroskopa. Když se Harry Keogh rozhodne přijmout práci v britské tajné službě, kde se má postavit nadpřirozeným silám zpoza železné opony, dojde k nejděsivější a nejdivočejší konfrontaci mocí, jakou je možno si představit...

Nekroskop je originální horror jednoho z nejznámějších současných britských autorů žánru: aktuální, nepředvidatelný, šokující a naprosto strhující. (Založil/a: jamalka)

vladislaus
  6. 11. 2012, 15:27
Nápad s nekroskopem je vynikající autorský nápad, proč to ale musel míchat ještě s dnes tak profláknutou upířinou. Části popisující nekroskopa byly skvělé, u stránek popisující děj s Dragosanim jsem trpěl. Otřesný byl také závěr knihy. Autor dle mého nevyužil potenciál nápadu. Z anotací dalších dílů vidím, že směřuje jinam, než bych si přál a už jej číst nebudu.
Richie
  21. 1. 2013, 12:31
Knihy o upírech jsem měl vždy rád a po přečtení Nekroskopa jsem měl pocit, že lepší vysvětlení vzniku a původu upírů snad už vymyslet nejde. Nekroskop mě zcela fascinoval, originální myšlenky spojující svět živých, mrtvých i nemrtvých jsou skvělé. Kniha dokáže bavit, mrazit, šokovat - je to drsný moderní horor se vším všudy. Rozhodně patří mezi mé top knihy a další díly celé série (ale jen do 5. dílu) ten dojem ještě vylepšují.
A mimochodem - pro uživatele vladislaus: celá série o nekroskopovi je hlavně o upírech a vznikala mnohem dříve, než přišla upírská mánie se ságou Stmívání apod. Pokud nemáš rád upíry, tak to opravdu nečti :-)
Slarque
  28. 5. 2014, 17:33
Hororový mix všeho se vším: studená válka, tajné služby, mimosmyslové vnímání, upíři, zombie, topologie... Slušné, ale nezaujalo mne to natolik, abych s četbou pokračoval.
katchenka
  6. 5. 2012, 16:48
Nekroskop se mi velmi líbil. Tak trochu jiná upířina. Přečteno jedním dechem a nemohla se dočkat dalších dílů
citroon5
  2. 12. 2013, 21:07
Bavilo mě to,ale jak se to začalo motat okolo Mörbiovy pásky
a cestování časoprostorem,dost to u mne ztratilo :-(
Škoda,děj je propracovaný a zajímavý,jsou tam dobré nápady a
myšlenky,škoda že to pak přejde v takovou scifi míchanici.
lenisko
  23. 10. 2012, 10:03
Náhoda tomu dala, abych si tuto knihu přečetla, i když hororu zrovna neholduji... Spojení špionáže v době studené války a světa nadpřirozena se tvůrci velmi povedla. Skvěle propracovaná kniha, děsivá i půvabná zároveň...
shann
  9. 8. 2011, 12:23
Celá Nekroskop série je výborná (v mojí TOP-10). Upíři jsou tu vykresleni jako vládcové, kteří si vytváří svou vlastní armádu nemrtvých a mají nadpřírozené schopnosti. První díl šikovně odkazuje i na Rumunsko-Transylvánii a pak studenou válku USA-SSSR. Hlavní hrdina se vyvíjí a v dalších dílech postupně získává další a silnější paranormální schopnosti..
KatherineAnna
  1. 5. 2010, 18:11
Jednoznačně Nr.1 - nadá se od toho odtrhnout. Úžasné spojení špionáže mezi SSSR a Velkou Británii a nadpřirozena, nemrtvých, upírů a esperů. Pro mě nejlepší kniha všech dob, trefila se mi do noty.