Čchi-kung, Orel v hnízdě

Čchi-kung, Orel v hnízdě Originální název: Čchi-kung, Orel v hnízdě

Bodhidharma - 2003
ISBN: 80-903272-0-6

Bodhidharma (2003) 80-903272-0-6 135

Zcela nový soubor cviků, které p. Gyatso vytvořil na základě svých zkušeností s různými styly čchi-kungu. Jedná se o styl vytvořený pro lidi žijící na Západě, kteří mají odlišný životní styl a přirozeně také odlišné zdravotní obtíže. Jak sám autor píše, "připravil systém, který konkrétně odpovídá podmínkám, ve kterých žijeme...Orel v hnízdě obsahuje všechny tradiční principy čchi-kung a zároveň respektuje nároky dnešního světa na rychlost a chronický nedostatek času a prostoru." (Založil/a: Leafbower)

#zdraví

Leafbower
  1. 11. 2011, 10:38
Když jsem si tuhle knížku před lety koupil, zaujala mně právě ta zmínka, že se jedná o sadu cviků vytvořenou pro "západní" lidi. S odstupem času mi ale připadá, že tahle série cvičení se nijak zvlášť neodlišuje od řady dalších novodobých pokusů o vytvoření "toho správného" čchi-kungu. Stačí pak nalákat na to dostatek lidí a je vystaráno.
Popisy v knížce jsou celkem plytký, čas od času doplněný o kouzelný zaříkadlo "...na vyšších úrovních se pak učí ještě...". Jenže tím, že s těmi pokročilými úrovněmi dělá autor takové zbytečné tajnosti, se z téhle knížky stává jen obsáhlejší návod na ranní rozcvičku.