Originální název: I-ťing Kniha proměn

Maxima - 1996
ISBN: 80-901333-4-7

Maxima (1996) 80-901333-4-7 277

Knihu proměn přeložil O. Král a opatřil řadou komentářů a vysvětlivek. I-ťing je tvořen 64 hexamgramy. Na začátku knihy je klíč k jejich určování a další pomůcky. Dále jsou každému hexagramu věnovány dvě až tři stránky s podrobnými vysvětlivkami. V závěru knihy jsou výklady znamení, pojednání o uspořádání hexagramů a Velký komentář ke knize proměn. (Založil/a: Leafbower)

pove
  30. 12. 2011, 19:57
Kniha z jiné dimenze. Moje posedlost vším čínským už dávno opadla, ale na Knihu proměn nedám dopustit, je jedna z mála, které jsem se v rámci loučení se s "čínskou" literaturou nezbavila.
Pán rostlin
  5. 3. 2016, 13:37
Božský fungifagus Terence K. McKenna kdysi řekl, že čas je sada 64 skládající se do sebe. Což mne jakožto hledače Taa nasměrovalo ke Knize proměn. A nelitoval jsem. All time favourite classic! Pozitivní na této knize je, že vám poradí v každé životní situaci, čehož hojně využívám. Ale teď důvěřuji spíše Hospodinu, protože jsem ze Západní kulturní tradice. Což se s házením mincí a následným čtením a interpretací hexagramů nerozchází. Ale občas to prokládám nějakou tou věštbou, co se přítomnosti, budoucnosti a lásky týče.
Těším se na ,Čínská gnóze: Komentáře ke knize I-ťing od Laa-C´´!