Nekroskop XI - Vetřelci

Originální název: Necroscope: Invaders

Polaris - 2008
ISBN: 978-80-7332-118-5

Polaris (2008) 978-80-7332-118-5 447

Tři z vampýřích pánů, ohrožovaných na Sluneční/Hvězdné straně neustálými partyzánskými útoky Nathana a jeho věrných, se rozhodnou zkusit štěstí na Zemi. Použijí přirozenou bránu a vynoří se na hranici Rumunska, Bulharska a bývalé Jugoslávie, v útulku pro traumatizované sirotky. Poté, co zmasakrují personál a chovance útulku, se rozptýlí po světě s jediným cílem: ovládnout Zemi a zotročit si lidstvo. Pobočka E o vampýří invazi ví: při masakru v Rumunském útulku zahyne i Zek, avšak ještě předtím stačí telepaticky varovat svého kolegu a milence Bena Traska. Nový hon na upíry začíná. Mezitím si v Mobiovu kontinuu ozvěna někdejšího Harryho Keogha, reziduální vzpomínka nebo snad duch, začne uvědomovat šarlatová životní vlákna křížící modrá vlákna lidí. Jelikož už nemá tělo, musí si najít někoho, s kým by se spojil. Ale tentokrát si nevybere příliš dobře… (Založil/a: jamalka)

Zuzka Mufová
  6. 9. 2014, 17:13
Z celé téhle ságy je toto první kniha, která se mi dostala do ruky. Neznala jsem tedy spojitosti a návaznosti, takže jsem se na začátku krapet ztrácela a moc mě to nebavilo. Až když došlo k vyprávění upíra Korata jsem se začetla a už jsem na konci druhého dílu téhle trilogie (Nekroskop XII). Pro mě pohodové čtení, srozumitelné a příběh tak nějak odsýpá, i když Jake mě opravdu někdy vytáčí tím svým naštvaným postojem :-)