Originální název: Rozhovory s Janem Werichem

ISBN: 23-070-82

Mladá fronta (1994) 23-070-82 248
Mladá fronta (1986) 261
Mladá fronta (1982)

Kniha plná rozhovorů s Janem Werichem, ukázkami jeho tvorby, korespondence a fotografií. Vznikla v posledním období Werichova života.

1.vydání - 248 stran textu - 32 stran příloh (fotografií z osobního archivu Jana Wericha) (Založil/a: Haderach)

RedDuck
  21. 8. 2012, 12:10
Jan Werich byl zajímavá osobnost, strašně bych si přál aby ještě žil. Zajímalo by mě jaký by měl Werich názor na současné uspořádání věcí. Ta jeho zcestovalost, sečtělost a pozorovací talent mi vždy přišly v rozporu s jeho tolerancí ke komunistickému uspořádání. V knize se tohoto tématu Janoušek lehce dotýká ale jakoby se oba báli. Škoda že nevyšel po revoluci díl který by právě přiblížil to co radši zveřejněno nebylo. Místo toho tu je Werichův článek o pokrokovém sovětském divadle (vydání ještě za první republiky), kdy jsem se nad závěry toho jak se sovětští herci mají dobře a díky stálému platu jim konečně do jejich výkonů konečně nikdo nemluví nevěděl jestli plakat nebo se smát. Pro mě je prostě ten vztah Wericha k socialismu velkou záhadou.