Pohádka

Poprvé vydáno celosvětově: 1988

Wales - 2002
ISBN: 80-86390-43-8

Wales (2002) 80-86390-43-8 463

Vítejte u temnější stránky pohádek… U té nejtemnější… Filip Hastings byl šťastný muž – měl peníze, pověst kvalitního filmového scenáristy a milující rodinu. Právě se přestěhoval do domu svých snů na venkově státu New York – svět je prostě krásný a plný kouzel. Pak ale do jeho života vstoupí kouzla skutečnější, než si kdy odvážil představit. A s nimi se objeví i Zloduch a víly a Šílený… Bude obnovena prastará válka lidí s dávno zapomenutou rasou? Na kratičký okamžik jsou odkrývána starobylá tajemství, která prostí smrtelníci nikdy nesmějí poznat! (Založil/a: Dryaada)

Richie
  24. 5. 2013, 13:03
Tohle je trochu zvláštní román, zvláštní na Feista. Je to román, kde se spojuje svět fantasy se současným světem lidí a kde čtenář nachází více hororových prvků než ve všech ostatních knihách Feista dohromady. V pohádkách pro děti jsou často obsažené hororové scény - toto je pohádka pro dospělé, kde je děsivé tajemství bytostí z jiného světa postupně odkrýváno se zručností takových mistrů jako je např. S. King.
Je to dlouhý román, místy možná až zbytečně dlouhý, ale čte se vcelku dobře. Byla to pro mě zajímavá hororová zkušenost od mého oblíbeného autora fantasy.
anishta
  3. 4. 2013, 14:21
Poprvé jsem navštívila fantasy obchod v Ostravě a jelikož toho tam bylo straaašně moc, tak jsem vybírala podle obálky. A tady jsem se trefila sakra dobře. Prolínání dnešního, pohádkového a dost děsivého světa. Dokonalé.
Bajusik
  10. 7. 2013, 9:13
Pojednání samo o sobě je velmi dobře promyšlené, v závěru se uator ještě snaží naznačit, že se to vlastně stalo či mohlo stát jemu. Avšak té poslední hvězdičce chybí propracovanost pochodu v říši v hoře. Trošku mi tam unikala myšlenka, jak mohli ti malí chlapci začít najednou tak rychle uvažovat jako dospělí, když jsou celou knížku opravdu psychicky velmi závislí na ostatních. Knížka mě i přesto nadchla a určitě bych se nebránila pokračování