Podivný Thomas

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-616-6

BB art (2005) 80-7341-616-6 367

Je čtrnáctého srpna a městečko Pico Mundo v jižní Kalifornii se topí v žáru letního dne. Teplota stoupá, ale pořád je na bodu mrazu ve srovnání s výhní pekla, jaké tyhle jinak poklidné končiny čeká. Ulicemi se plíží přízraky, neživé stíny se nedočkavě třesou na hostinu ďábla, který se blíží. Jediný člověk ví o téhle hrozbě, jediný člověk má moc zabránit slavnosti zlých sil. Odd Thomas komunikuje s mrtvými, je schopný vidět věci, které jiní nevidí, díky daru, o nějž nestál. Tak jako v jiných Koontzových románech balancuje i tady čtenář na hraně reality a tak jako mnohokrát předtím nechává se ochotně vtáhnout do světa za zrcadlem a spolu s vypravěčem a řádnou porcí husí kůže absolvuje všechna dobrodružství, která se mu nabízejí. Protože nakonec v celém tom dramatu sehrají hlavní roli živí, obyčejní lidé z masa a krve, a taky neobyčejní, kteří se spíš podobají zplozencům toho pekla. 15. srpna se rozhodne, jak bude dál žít náčelník policie Wyatt Porter s manželkou Karlou, Malý Ozzie, Terri Stambaughová, Viola se svými dcerkami a spousta dalších lidí, jak se vyplní věštba z pouti, podle níž zůstane Stormy Llewellynová s Oddem do konce svých dnů. Celý tento příběh trvá vlastně jen čtyřiadvacet hodin, ale jeho síla a hloubka citů vyvěrající z každé řádky vydají na román plný ďábelských intrik, napětí a lásky. (Založil/a: Jammel)

janeicka
  17. 1. 2014, 12:37
Rovněž má první kniha od autora, na kterou jsem byla předem připravena filmovou podobou. Lépe se mi pak orientovalo v postavách a v ději, který plynul velmi rychle, i díky skvělým postřehům hlavního hrdiny Odda Thomase - mnohokrát jsem se musela i smát nahlas a těším se na další pokračování :-)
teola
  27. 1. 2011, 11:45
Moje první přečtená kniha od Deana Koontze. Láska na první pohled, opravdu. Sympatičtějšího hrdinu by si člověk mohl těžko přát. Řekla bych, jedna z Koontzových nejlepších
cajdex
  16. 1. 2013, 8:57
Mno. Jako horor se to označit nedá. Snad thriler s nadpřirozenými prvky. Jediná "hororová" pasáž s temnou komorou postrádá logiku, do knihy vůbec nezapadá a pro děj nemá absolutně žádný význam. Zajímavý námět, ale to je tak vše. Když pominu hlavního hrdinu, který si moc mých sympatií nezískal, nemůžu pominout absurditu některých situací. Když autor neví jak navázat zápletku a logicky přejít v ději dál, odvolá se na nadpřirozené schopnosti hlavního hrdiny. Obzvlášť konečné odhalení hlavních záporáků na základě tetování je k smíchu.
johnnie
  30. 3. 2010, 13:32
Jedna z mých nejoblíbenějších knížek vůbec - neotřelý způsob vyprávění, velmi sympatický hlavní hrdina (který na rozdíl od dalších Koontzových hrdinů působí velmi přirozeně a nenuceně), strhující finále. Škoda, že další dva díly jsou velmi slabým odvarem této skvělé knihy.
posic
  28. 10. 2011, 11:47
Velmi nápaditá kniha, která Vás ihned vtáhne do děje. Psána velice čtivým a zajimavým způsobem(Psaná v ich formě). Velice sympatický hrdina, který svoji povahou a způsobem uvažování se stane u čtenářů velice oblíbený. Zdrcující konec. Doporučuji přečíst.
Jammel
  4. 2. 2010, 20:41
Není to tak úplně horor, jak si může někdo představovat...Ale pro milovníky záhad, napětí a tajemna můžu jen doporučit ;-)