Originální název: The Sorcerer in the North

Egmont - 2014
ISBN: 978-80-252-3115-9

Egmont (2014) 978-80-252-3115-9 312
Egmont (2009) 978-80-252-1339-1 312

Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Pak se spolu s Alyss ocitnou ve víru nového dobrodružství, které je zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má Will tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. Když se však Will v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít rozumné vysvětlení... nebo snad čarodějnictví skutečně existuje? (Založil/a: Soonya)

LuciusWlk
  3. 6. 2012, 23:30
Další oddechový díl, i když je nutno podotknout, že autor tady trochu nedomyslel koncept s hraničáří. Ale na to už přijdete sami:))
Ciba
  25. 8. 2014, 10:42
I další hraničářův učeň, jenž není už tak docela učněm, přináší pěknou porci dobrého počtení. Od výpravného pátého dílu sice ubývá postav a napětí, což je ale trochu vyváženo až mysteriózním úvodem, při kterém nelze zavzpomínat na nelidské wargaly z prvních dílů. Jedná se opět o napínavé a Willovi nebezpečné dobrodružství plné všeho co mám na Flanaganovi rád.
23.44
  9. 4. 2012, 20:46
Pohodové čtení, žádné zbytečné duchovní záludnosti. Je to dobré stejně tak jako všechny předchozí díly, autor našel nové téma, které vás zaujme.
honzik10
  15. 9. 2014, 21:51
Tohle byl oproti pětce trochu poklidnější díl. I tak musím velice pochválit ten konec. Při tom, co Will lezl na tu věž na Macindawu a po tom co ho odhalili jsem byl až moc napnutý a měl jsem obavy, jak to celé dopadne. Zase se mi líbilo, že ta hlavní akční část je zas převedena do dalšího dílu, něco jako... pokračování příště. To se mi na tom líbí, že se ta zápletka nevyřeší hned, ale celé vás to napne a nutí přečíst další díl
Dex
  6. 10. 2013, 11:16
Tento díl má v sobě zase něco jiného. Will je plnohodnotný hraničář a už se nemůže spoléhat na svého bývalého mistra Halta. První polovina knihy mi připadala lepší než než druhá. V anglicky mluvících zemích vyjde Ranger's apprentice 12 - Royal Ranger. V češtině Hraničářův učeň 12 - Královská Hraničářka. Na to bychom se mohli těšit příští rok.
Ještěrka Mollitiam
  26. 6. 2016, 10:09
Skvělý příběh od první kapitoly. Will už je samostatný hraničář a má vyřešit problém s čarodějnictvím na severu. Díky tomu je to celé mnohem zajímavější. Moc se mi zde zamlouvá postava Malcolma. I Orman a Keren jsou zajímavými a oživujícími postavami - hlavně svou (ne)oblíbeností.
Na autorovi mi nejvíce vadí opakování přívlastků. není to v rámci odstavců, ale v rámci celé série.
Začíná mi připadat podezřelé, že všechny hlavní postavy, které se zatím objevily v každém dílu, jsou ve svém oboru velmi schopné.
Přijde mi, že je docela škoda, že fena dosud nemá jméno. Docela by mě zajímalo, jak by ji pojmenoval. Například jméno Cuk se mi hrozně líbí. A ostatně se mi celkově líbí role zvířecích postav v tomhle dílu.
Opět se zde objevuje Alyss a ke konci se čtenář dozvídá i její nedostatky, což dodává Alyss - jako - postavě na reálnosti.
Zatím je tento díl mým nejoblíbenějším a hned v závěsu je výkupné za Eraka.
Jako ostatní díly, tak i tento je napuštěn dávkou dobrého humoru. :)
Už už chci běžet do knihovny pro další knihu! :)
Klára Vrbická
  20. 11. 2016, 19:15
Miluju ty knihy všechny jsou fakt super a tuhle knihu čteme aspoň dva ze třídy je to jediná kniha za kterou se mi nikdo neposmívá.