Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Obyčejní muži

93%
5 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Obyčejní muži Originální název: Ordinary men

Nejnovější vydání:
Argo - 2002
ISBN: 8072034162
Počet stránek: 222
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2002) 8072034162 222

Kniha vychází z autorova dlouholetého bádání na poli dějin holocaustu a je věnována pachatelům, obětem a divákům jednoho z největších zločinů v historii - vyvraždění evropských židů za druhé světové války. Tentokrát nám v ní ukazuje osoby, které holocaust vymysleli, provedli, zažili a vytrpěli, ale také současně směruje naši pozornost na osudové spojení vztahů mezi všemi účastníky holocaustu. (101. záložní policejní prapor a "konečné řešení" v Polsku) (Založil/a: ceBBek)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

ceBBek
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 11. 2011, 21:50
Browningova práce mi historicky přijde jako velmi užitečná, protože přináší velmi podrobný popis událostí, které jsou podpořeny výpověďmi policistů, kteří se stali masovými vrahy. Velmi přínosný je i nástin duševního stavu různých příslušníků praporu při vykonávání jejich „práce“. Tito vykonavatelé jsou určitým způsobem „zlidštěni“ a na čtenáře to může působit tak, že cítí jisté pochopení či dokonce soucítí s těmito policisty. Nicméně Browning se žádnými emocemi nenechává ovlivnit a pouze líčí události tak detailně, že má čtenář pocit, jako by tam sám byl.
Na závěr je však třeba podotknout – a Browning na to také upozorňuje – že z mnoha důvodů mohou být svědecké výpovědi deformované či dokonce nepravdivé. Ačkoliv bral Browning při psaní Obyčejných mužů tuto skutečnost v potaz a snažil se dle ostatních výpovědí vytřídit ty „nepřesné či nepravdivé“, nemuselo se mu to vždy podařit a na stránkách se tak mohou objevovat i některé nepravdivé informace. Přesto je tato kniha velikým přínosem pro dějiny holocaustu.