Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Teorie a praxe totalitních a autoritativních režimů

63%
3 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Teorie a praxe totalitních a autoritativních režimů Originální název: Teorie a praxe totalitních a autoritativních režim

Nejnovější vydání:
Dokořán - 2004
ISBN: 80-86569-89-6
Počet stránek: 168
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Dokořán (2004) 80-86569-89-6 168

Přestože téma totalitních a autoritativních režimů není v politické vědě nové, ucelená publikace českých autorů o této problematice, která čtenářům zprostředkovává výsledky politologického výzkumu nedemokratických režimů moderní doby, vychází poprvé. Autoři definují a klasifikují totalitarismus a autoritarismus, všímají si rozdílů mezi oběma fenomény, problémů jejich legitimity, otázek autoritářské osobnosti a politického vůdcovství, totalitní ideologie a autoritativní mentality. Uvádějí rovněž konkrétní příklady nedemokracií 20. století, krátké analýzy systémů nacistického Německa, sovětského Ruska, Pol Potovy Kambodži, Hodžovy Albánie, frankistického Španělska, Salazarova Portugalska, italské provincie Carnaro, kádárovského Maďarska či lidového Polska. V závěrečné rekapitulaci jsou porovnány charakteristické znaky jednotlivých autoritativních a totalitních režimů, jež zásadním a mnohdy tragickým způsobem ovlivnily dějiny a život lidí. (Založil/a: ceBBek)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ducii
0%
  28. 10. 2012, 17:19
Autoři si pletou pojmy a dojmy. Neumí překládat odborné pojmy jako authoritarian do češtiny. Zřejmě nečetli Sartoriho, který na míšení pojmů authoritarian a authoritative poukazuje. Co více dodat než - sebrat diplom.
Autoři také pravděpodobně nečetli J. Linze, nebo zřejmě existuje ještě nějaký jiný, protože některé tvrzení, která mu přičítají by v životě nevypustil z úst. Prostě hrůza, za napsání něčeho tak špatného bych se styděla.
ceBBek
80% 80% 80% 80% 80%
  4. 11. 2011, 12:48
Další z útlých knížeček, která si neklade za cíl vyčerpávající výklad daného problému, ale spíše položit teoretické základy, na kterých pak může čtenář stavět. Důležité je mj. rozlišení mezi totalitární a autoritativním režimem, vymezení těchto pojmů a rozdílů, včetně jejich charakteristických vlastností.