Kosti Avalonu

Originální název: The Bones of Avalon

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-3134-1

Knižní klub (2010) 978-80-242-3134-1 510

Píše se rok 1560 a mladá Alžběta II. vládne teprve rok. Její astrolog a rádce, doktor John Dee, je nečekaně pověřen závažným úkolem: musí se vydat do staroslavného Glastonbury a zjistit, kde se nacházejí kosti krále Artuše, Alžbětina legendárního předka. Kdo by mohl mít zájem dokázat, že jsou podvržené? Co skrývají mniši v opatství, které založil sám Josef Arimatejský, strážce svatého Grálu? Doktor Dee zjišťuje, že věci mezi nebem a zemí nejsou ani zdaleka tak nebezpečné, jako lidská touha po moci. (Založil/a: tvmaniak)

DejnaDee
  6. 6. 2014, 12:35
Kniha byla čtivá, zajímavá a její atmosféra neopakovatelná s napínavým příběhem. Děj je plný překvapení a zvratů. Závěr pro mne byl překvapivý, ale zároveň i zmatený. Co mě při čtení trochu vadilo byl fakt, že jsem se dost často ztrácela v tom, že jsem nevěděla, která z postav právě mluví. Kniha však určitě stojí za přečtení.