Červený raptor

Červený raptor Originální název: Raptor Red

BETA Dobrovský - 2000
ISBN: 80-86278-62-X

BETA Dobrovský (2000) 80-86278-62-X 192

V jednotvárné zeleni nízkých jehličnanů a kapradin, lemující bahnité močály a řečiště, se ukrývá pár dravých, zároveň však krásných očí. V napjaté pozornosti sledují stádo býložravých dinosaurů, kteří se pasou na louce, ukusují listy vysokých stromů a větří. Oči přelétající zepředu dozadu a rychle přehlížející kořist patří lovci, který je schopný o věcech, které uvidí, přemýšlet. Je to inteligentní lovec...
Tak začíná pozoruhodný příběh, odehrávající se před sto dvaceti miliony let. Místem děje jsou pláně prehistorického Utahu a ty oči patří samici červeného raptora, nazvaného tak podle zabarvení. Bohatý a barvitý obrázek bujného exotického světa, viděný očima hlavní hrdinky - červené raptořice, je plný unikátních tvorů, mezi které patří bílý pterodaktyl, obří prehistorický krokodýl, malý chlupatý aegialodon, mohutní astrodonti a mnozí další dávní obyvatelé prehistorického světa. Čtenář s raptořicí prožije jeden rok života, plného nebezpečí i zajímavých poznání. (Založil/a: feinri)

Robert T. Bakker Robert T. Bakker
*24.03.1945

soniaf
  18. 7. 2011, 21:01
Z celé knížky mě asi nejvíce nadchla myšlenka, že dinosauři mohli snít a popřípadě jaké že to měli sny :-))
Skvělá kniha, kterou jsem přečetla ani ne za den.
svenny
  23. 1. 2016, 8:58
Je to velmi zajimava a ctive predlozena eto- a ekologicka studie, v niz se autor (mimochodem jeden z prvnich propagatoru myslenky "chytrych a rychlych dinosauru") zabyva vzorci chovani a vazbami, ktere mohly (a v nejake podobe urcite i musely) byt mezi dinosaury. Osobne se mi nejvic libil pterodaktyl-duchodce :-D

Mel bych jedinou vytku a to nejspis vuci prekladateli, jelikoz v kapitole o amonitech strida vyrazy korys a mekkys jako by to byla synonyma :-/
Slarque
  15. 6. 2014, 13:27
Román napsal jeden z nejuznávanějších amerických paleontologů a dal by se popsat jako Jurský park bez lidí. Jeden rok ze života osmileté (ke konci pochopitelně devítileté) samice utahraptora. Odehrává se na území dnešního Utahu před 120 miliony let. Kniha vlastně nevypráví žádný příběh. Jsou to jen takové epizodky ze života (byť značně exotického).
Fanda
  5. 10. 2010, 23:31
Tuhle knížku jsem četl již před pár lety. Ale pamatuji si, že mě opravdu nadchla. Bylo to poutavé čtení. Nakonec sami uvažte, v kolika knížkách si můžete přečíst příběh očima dinosaura. Kdo má dinosaury rád, nemůže ho tato knížka absolutně zklamat. Kdo hledá jen zajímavé, netradiční a poutavé čtení. Taky nebude zklamán.