Já, hráč

Originální název: Já, hráč : zpověď opravdového gamblera

Daranus - 2011
ISBN: 978-80-87423-19-6

Daranus (2011) 978-80-87423-19-6 301

Nyní snad už navždy vyléčený gambler vypráví svůj životní příběh. (Založil/a: JaninaV)

nevermore
  26. 1. 2015, 22:51
Této knize dávám za 5 třebas i proto, že je takových knih potřeba.

Nevím za koho nebo za co tady lobbuje uživatel hanick. Záměrně píšu uživatel, neboť sám doznává, že nečetl, nýbrž listoval, a evidentně se sem registroval jen proto, aby tady vyplil svoji jedovou slinu, jednu jedinou na tuto autobiografii.
Nicméně přestože "Já, hráč" není kniha dokonalá, takovouto kritiku si nezasloužila, už jen proto, že komentář je v první půlce lživý (navíc autor sám se nikde odborností nehájí, to se asi zrodilo v - použiju jeho výraz- psychmagorickém mozku autora komentáře) a v druhé půlce těžce demagogický a manipulativní. V podstatě hanick neuvedl nic moc konkrétního ke knize, co jej pobouřilo. Jeho zaujetí je však značné :)

Teď už jen proč doporučuji. Dočíst to, je očistec. Tolik promarněných šancí a snah, až čtenář lituje slabošství gamblerů a sílu a pouto hazardu. Smutné jsou ty statistiky, že máme v ČR víc heren a kasin než ve všech ostatních státech EU dohromady, v Praze je přibližně 3x více heren/kasín než v mnohem větším Londýně apod. Tušil jsem, že to je špatný, ale že až tak moc.... Takže já za tuto knihu v podstatě děkuji, nějak se začít musí.

A hanicku, i kdyby nakrásno v knize bylo něco domyšlené nebo přemrštěné (čemuž v podstatě nevěřím) tak i tak bude mnohem užitečnější než tvoje blitka tady.
olla
  5. 1. 2014, 21:36
Herny jsou skutečně sráčovny. Nejlíp bylo, když žádné nebyly. A ať mi nikdo neříká, že jejich majitelé či provozovatelé nedřepí někde vzadu a nesledují své ovečky. Zbohatnout z hazardu může fakt pouze jejich majitel. Já s Martinem souhlasím. A hlavně v tom -pozor spoiler- že nejhorší pohled je na krásný secesní dům s blikajícím pajzlem v přízemí.
Saceek
  17. 3. 2015, 22:44
Surově a bez okolků popsanej život ztroskotanců ze sráčovny, který se modlí ať nechytnou další životní prohoz a neskončí na Nuseláku. Dokud se nezmění legislativa, každým dnem budou takový Martinové přibývat.
rv
  2. 2. 2015, 4:24
Bohužel jsem autorovi neveřil. Něco mi tam nesedělo. Přišlo mi až příliš kýčovité to o nejlepším synovi, bratrovi, kamaradovi, podnikateli apod., ze kterého sráčovna udělala pravý opak. Už třeba jen to, že nesedne do obyčejného auta, ve kterém by se příště mohl samozřejmě zabít, a tak musí mít luxusní vůz, na který nemá ani peníze. Nebude rozvážet obědy do škol, protože kdyby ho viděli klienti normálně pracovat, utrpěla by najednou asi jeho pověst. I když jsem ve srabu na Silvestra a letní dovolenou se prostě musí apod. Do nikoho neryji, ale měl jsem z knihy špatný pocit a jak jsem uvedl, autorovi v mnoha věcech nevěřím, aspoň ne to, že vše, co konal, bylo ovlivněno gamblem, spousta věcí se zdála býti jen výmluvou.
Jery
  16. 1. 2015, 17:52
Hanick : zda se mi, ze jediny, kdo nebyl v herne , jste vy. Kniha je dejove vyborna, avsak taky jsem nekdy neveril.
hanick
  18. 12. 2013, 18:05
Prolistoval jsem ty blufy v knize "Já hráč" (říkám zásadně prolistoval, protože tolik nesmyslů pohromadě číst je nad síly kohokoliv). Stačí citovat jednu "odbornost" od Martina S. alias Freedom - úplně bezostyšně v knize uvádí, že nový hráč, když přijde do herny, stroje (nebo personál) mu dají lehce vyhrát, aby ho navnadili. Ovšem princip pan nedoléčený gambler už neudal, žádný totiž principiálně neexistuje. Zrodil se pouze v psychmagorickém mozku autora. A dalo by se zde rozepisovat o dalších v knize uvedených. Jako technik elektronických zařízení s programy mám s těmito smyšlenými fígly své zkušenosti. Pitomec, házející nehorázné částky do herního stroje s utkvělou představou rychlého zbohatnutí ukončí svou nesmyslnou anabázi obvykle slovy: "Jste všichni mrchy zlodějské a máte to seštelované !!!" Že, pane autore MS - alias Freedom? Proto výplody v knihách typu "Já hráč" může brát doopravdy pouze populistický ignorant (omlouvám se tímto níže komentované zprávě paní JaniněV, která asi nikdy v herně nebyla a o principech, řádech, herních křivkách a pod neví zhola nic).
Ještě k autorovi - je provozovatelem fb stránek Občané proti hazardu a je rovněž znám, jako šiřitel polopravd, manipulátor s veřejným míněním a šířením poplašných zpráv. Také se podílel na sérii pomluv Nadace pomoci dětem Terezy Maxové a dokonce jeho stránky uveřejnily fotomontáže dětí, Terezy a hracích přístrojů v hernách. Tímto svinstvem se Martin S. - zde velebený autor slabošských životních příběhů - zařadil mezi tzv. aktivisty proti hazardu. Lidi, kteří jsou schopni použít a využít pro vlastní popularitu čehokoliv. Vůbec jim nejde o nějaké zbankrotované ubožáky, kteří vhází do stroje celou výplatu a obviňují kolem sebe všechno a všechny, kromě sebe. Aktivisté vyčenichali, že na všeobecné dezinformovanosti o hernách se dá i slušně existovat - viz další z bojovníků Matěj Hollan, který, aniž by pracoval, aktivisticky si slušně "vydělává" z příjmů z různých podivných zdrojů. Tohle je případ i pana MS, který svou slaboduchou bezohledností utrápil i své nejbližší kolem sebe. A viníka si našel velmi rychle - hernu!!! Sebe samozřejmě považuje pouze za oběť, pacienta a jezdí svou malost ubekávat na veřejných přednáškách - nu a také to hodil na papír. Třeba se toho prodá pár kousků a čtenáři jako Simferopol, JaninaV a další se mohou popást. Lidí typu MartinaS si vážit nemohu. Mohu jimi pouze opovrhovat.
JaninaV
  7. 10. 2012, 10:22
Přečetla jsem ji takříkajíc jedním dechem. Na jedné konferenci ji doporučoval senátor a bývalý státní zástupce M.Antl.
Kniha mi v mnohém otevřela oči a stále o ní přemýšlím, obzvlášť když procházím kolem blikajících a zvoucích "sráčoven" ( autora trefný název).
Držím Martinovi palce!!
robo
  13. 3. 2012, 11:30
Vynikajuca kniha,skoda ze zo skutocneho zivota.Uplne chapem a nezavidim autorovi.nieco podobne,ale vo vacsom rozsahu som zazival aj ja.Zobralo mi to skoro vsetko,ale asi som sa zastavil vcas.Gemblig sa totiz takisto ako alkoholizmus a drogova zavislost neda vyliecit.Da sa len absentovat a hlavne chciet.na to treba pevnu volu a mat pri sebe osobu na ktorej mi zalezi.To sa mi dari.........Ak je mozne bol by som rad ak by sa autor so mnou spojil,rad by som poradil pri mojom pisdani.Memento treba aj na Slovensku,sme na tom rovnako blbo a nici mlade zivotxy kde sa pozriem.
dinarobin@azet.sk
Simferopol
  31. 1. 2012, 13:34
Super kniha. Opravdové nahlédnutí do světa gamblu a s ním související rozpad všech hodnot a ideálů. Zpověď samotného autora, který opravdu prošel peklem. Určitě doporučuji přečíst.

Hanick: Správce FB stránky Občané proti hazardu je nějaká Hanka Matoušková a za další by mě zajímalo odkud máte ty informace, když ani neznáte očividně jeho příjmení???? Vy jste prolistoval knihu a pak píšete, že tolik nesmyslů pohromadě číst je nad síly kohokoliv. V jedné větě dokážete popřít i přiznat, že jste ji četl, to opravdu vypadá velice úsměvně. A nechápu proč si tady utahujete ze čtenářů, potažmo z mé osoby. Můj názor na knihu jsem uvedl a pokud máte Vy jiný, tak prosím, ale nemusíte tady psát o jiných čtenářích, o kterých víte kulové. Zřejmě máte velké problémy a měl byste vyhledat odbornou pomoc....Asi umíte jen kolem sebe plivat a nadávat...Na tomto portálu je to váš jediný příspěvek, takže pevně doufám, že taky poslední