Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Pavouk v síti

76%
4 15
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Pavouk v síti

Nejnovější vydání:
Šulc-Švarc - 2011
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Šulc-Švarc (2011)
(Založil/a: JaninaV)

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Levandule
40% 40% 40% 40% 40%
  19. 4. 2013, 19:58
Psychologie postav - jednání muži/ženy je do určité míry pravdivá, ale v knize sklouzává do jakési "šablony", návodu, jak by se především ženy měly v manželství/ dlouhodobém vztahu chovat. Konkrétně ideální podle knihy je, aby si žena našla milence, tím získá sebevědomí a úctu a lásku manžela (v knize prakticky všechny ženy). Což je silně zjednodušující pohled. Samozřejmě chování hrdinky na začátku knihy, kdy se neustále "věší" na manžela a vyžaduje od něho důkazy lásky, je druhý extrém, který spolehlivě druhého otráví. Ale že by nic nebylo mezi tím?
Konstrukce příběhu je docela zajímavá - člověk je zvědavý, jak se vztahy budou dál vyvíjet (asi jako v seriálu, kde každý divák řeší kdo s kým a co bude dál) - a ne úplně předvídatelná, což přináší určité napětí. Podle mého názoru je ale napsaná neskutečně toporným a neživým stylem, šablonovitost a prvoplánovitost dialogů často vyloženě tahá za uši.
Ari
80% 80% 80% 80% 80%
  7. 12. 2011, 22:49
I lidé spřádají sítě svých vztahů, aby získali to, po čem touží, a když se jim to podaří, stejně jako pavouk nemůžou už svou síť opustit. Nezkušenou Belu zaujali na dovolené v Řecku starší manželé Urban a Maren, kteří svým chováním dávali decentně najevo, že se stále velice milují. Bela u nich hledá radu, jak dosáhnout, aby i ji Radim zahrnoval takovou pozorností a láskou. Šupiny jí spadnou z očí, až když pochopí, že Maren ji manévruje do postele svému milenci, kterého se potřebuje zbavit, a Urban ji chce získat jako náhradu za svou stárnoucí milenku, s kterou udržuje poměr už jen ze setrvačnosti. Taková zkušenost změní Belu na celý život a mírně sobecký Radim, který se před svatbou nevěře nevyhýbal, se najednou snaží upřímným obdivem odčinit, že se ještě nedávno ke své manželce choval s hloupou přezíravostí.