Dr. No

Riopress (1991)
(Založil/a: Tatsume)

ondrasek
  14. 1. 2016, 10:11
Kniha mě nezklamala. Sáhl jsem po ní jako po oddechovce a byl jsem překvapen, jak mě vcucla do dění, jak je napínavá a chytře napsaná. Film jsem neviděl, takže jsem zůstal neovlivněn.
Trochu úsměvně a sexisticky zní oslovování i vystupování bondgirl, která se zde jmenuje Zlata.
"Och Jamesi, tolik jsem se bála."
"To nic Zlato, už jsem u tebe."
Zlatý časy bez feminizace...
Lucy Sisk
  28. 2. 2014, 8:42
Miluju bondovky a nejraději mám samozřejmě ty první. Tohle byla první, jakou jsem kdy přečetla a dokázala jsem si dobře představit, co Bonda, jak prolezá tou rozžhavenou elitou, kde ho pozorují. Jo jasně, ta scéna, kde bojuje s tou gigantickou mořskou obludou je...přehnaná.
cheyene
  23. 2. 2013, 23:33
V mnohém opravdu shodné s filmovou adaptací, takže imaginace prostředí, postav a některých "scén" mi splývala s filmem, což nebylo na škodu. Kniha je napínavá, skvěle jsou tu popsány útrapy Bonda - počínaje stonožkou a konče zkouškou od Dr. No.
problemchild
  17. 12. 2015, 8:28
Fleming zdatně pokračuje po Srdečných pozdravech z Ruska a posílá Bonda na Jamajku, kde si má odpočinout:-)) Jinak kniha a film jsou opět hodně podobné, až na to, že zde dle popisu je Honey Rider fakt prostá dívka a Urshulla ji podle mě nezahrála, tak jak je charakterově v knize. Jinak oproti Guilty.Girl se mi zápas s chobotnicí líbil (navíc na začátku knihy je o ní zmínka). Velké plus proti filmu je to, že zde Dr. No jasně vysvětluje, že Bonda čeká zkouška odolnosti proti bolesti apod., kdežto ve filmu je toto opomenuto...
guilty.girl
  4. 3. 2013, 11:03
Kniha je napsána dobře, a filmové zpracování nijak nezahálí. Jediné, co bych vytkla byl Bondův zápas s tou mořskou potvorou, ale jinak spokojenost nade vše.