Originální název: Raiders of Spanish Peaks

Návrat - 1993

Návrat (1993)
Novina (1939)

Laramie Nelson zachrání před smyčkou lasa kovboje Mulhalla zvaného Osamělý.Později pomůžou osvobodit z vězení přítele Mulhalla, Williama Trackse.Nedaří se jim při mnohých štacích na různých rančích uspět.Konečně se setkají s Buffalo Jonesem(později přítel Zane Greye) a získají práci u nováčka v rančování.Na ranči v Coloradu dokážou .... (Založil/a: Francoa)

Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

Francoa
  29. 3. 2013, 9:20
Knihu jsem poprvé četl ve 12 a půl.Četl jsem jí v té době několikrát,protože se mi moc líbila.Kniha
je variace na knihu Tři mušketýři,ale zde jsou hrdinové skutečně tři.Začátek příběhu je pěkný a
Laramie sympaťák.Setkání s Buffalo Jonesem(přítel Zane Greye)zajímavá část knihy.Škádlení
Lenty s Osamělým je pěkné a přerod Harriety také.Ranč s obytnou tvrzí moc príma(jako kluk jsem o
takovém snil).Únos Lenty a jako vždy strhující konec výborný,co si při čtení dobrodružného příběhu
více přát.Zajímavost:Kniha byla zfilmována roku 1936 pod názvem Arizona Raiders.Film se v USA
promítal také jako Bad Men of Arizona.Hrají:Laramie Nelson - Larry Buster Crabbe,Track Williams
- Raymond Hatton,Osamělý Alonzo Mulhall - Johnny Downs,Luke Arlidge - Don Rowan,Harriett
Lindsay - Marsha Hunt a Lenta Lindsay - Betty Jane Rhodes.Nadprůměrný příběh v B westernu
a skvělé obsazení.Vynikající herecký projev trojice Crabbe,Hatton a Downs.Komediální scény
mezi J.Downsem a B.J. Rhodes.Scenáristé John Krafft a Robert Yostt příběh mírně přepracovali.
Smyčka lasa je na krku Laramie a né Mulhalla a jde o stádo koní a né dobytka.