Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Velitel šalupy

93%
5 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Velitel šalupy Originální název: Master and Commander

Nejnovější vydání:
Talpress - 2000
ISBN: 80-7197-168-5
Počet stránek: 392
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 13x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 20x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 3x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Talpress (2000) 80-7197-168-5 392

První z řady dnes již proslavených příběhů, jimž dominuje dvojice přátel Aubrey a Maturin, první z dvacítky románů, jež mnozí považují za největší kdy stvořenou sérii historických románů. Příběh začíná navázáním přátelství mezi kapitánem britského královského válečného námořnictva Jackem Aubreyem a Stephenem Maturinem, který se stává lékařem na jeho lodi. Kniha poskytuje snad veškerá akční vzrušení, jež si lze přát u historického románu, avšak navíc má kvality, díky nimž autor daleko předstihl své rivaly: podrobný popis života na palubě válečné lodě z časů admirála Nelsona. Způsob, jakým O'Brian dobové prostředí líčí, je bezchybný, a proto čtenář vnímá tehdejší reálie velice intenzivně. Nadevším kraluje autorova mistrovská schopnost charakterizace postav. Čeká vás nevšední a výjimečný čtenářský zážitek. (Založil/a: prkali)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

prkali
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 2. 2013, 9:37
"Všichni chlapi na záď," nařídil Jack, a zatímco čekali, až se posádka shromáždí, Stephen si všiml, že se mu po tváři rozlévá úsměv - a že se upřímně snaží jej potlačit a vypadat přísně.
"Chlapi," řekl a s uspokojením se po nich rozhlédl. "To je Cacafuego, tam na návětrné straně, jak víte. Podívejte, někteří z vás nebyli moc nadšení, když jsme ji minule nechali odplout bez uctivého pozdravení. Ale teď, když máme nejlepší dělostřelectvo v celém loďstvu, no to už je jiná věc. Takže, pane Dillone, buďte tak laskav a nechte připravit loď k boji!"
Když začal mluvit, možná polovina Sofijanů se na něj dívala s uvolněným radostným vzrušením, možná čtvrtina s trochou obav a zbytek měl sklíčené tváře plné úzkosti. Ale vyrovnané štěstí, jež vyzařovalo z jejich kapitána a jeho poručíka, a spontánní nadšený jásot první poloviny posádky to nádherně změnily. Jak se pustili do vyklízení paluby, nebylo mezi nimi více než čtyři pět nešťastných obličejů - ostatní vypadali, jako když se chystají do lunaparku.