Protože znám svou cenu

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

BB art - 2007
ISBN: 978-80-7341-974-5

BB art (2007) 978-80-7341-974-5 262

4. pokračování ságy Gossip Girl.

Vítejte v New York City v Upper East Side, kde já a mí kamarádi žijeme okázale, do školy chodíme občasně a bavíme se – neustále.
Podívejte se s námi do otřesného světa Super drbny – do světa žárlivosti a zrady, kde je všechno moderní, nádherné a mnohem lepší než všechno, co si dokážete představit.
Je tady únor. Doba, kdy je většina měst chladná, šedá a ničemná. Ale ne tak New York. Alespoň ne můj New York. Přihlášky na vysoké školy jsou dávno podány, a tak je ne čase trochu si oddechnout. Nejlepší bude Fasion Week, který začíná zanedlouho. Přinese určitě spoustu příležitostí, na které bude třeba se skvěle obléknout, a při kterých se dá skvěle zvlčit. Dobře si to rozmyslete: Čím déle budete otálet, tím méně toho stihnete. Uvidíme se uvnitř! (Založil/a: elinka.el)

Lucy Sisk
  2. 9. 2014, 21:57
Ale ale ale. Na obzoru se rýsují nové postavy a nové trable. A kdo je na vině? Všichni. V téhle knize nezůstane nikdo s čistým štítem. A ideální slovo? Hříšníci.

Serena se dala do kupy s Aaronem, ale klidně na něj zapomene. Pokud je středem pozornosti, nikoho jiného nepotřebuje. Serena se chová jako malá holčička, a ne, není to roztomilé. A Aaron? Rozešli se, respektive on s ní.

Blair se ostříhala podle Audrey Hepburn -ano! - ale pak se v záchvatu žalu, nechutenství a zhroucení svého filmového svëta chopila nůžek. Šmik! Vlásky mizí. A důvod? Hledala vzplanutí u otcova kamaráda z Yalu, třicet osm let a ženatý. Hlavní problém nastal, Blair se totiž seznámila s jeho dcerou na stejné škole.

Dan se vyspal s Vanessou. Otiskli my báseň v časopise The New Yorker, a na slavnostní akci, kam ho pozvala manažerka - jeho báseň "Kurvy" měla úspěch - potkal děsnou holku a podvedl s ní Vanessu. Několikrát.
Vanessa stejný večer, kdy měl Dan oslavu, prožívala vlastní úspěch svého krátkého filmu, použitém při módní přehlídce. A flirtovat s kluky? Zelená.

A jak to s Vanessou a Danem dopadlo? Vanessa zašla potají na Danovo vystoupení a uviděla ho v akci, s tou žlutozubou holkou. Tomu se tedy říká bomba, zvlášť pokud to celé natáčela na kameřeru.

A malá Jenny? S novou kamarádkou zažila lesbický polibek, ale ona je na kluky. Kamarádka Elise má smůlu. Jako důkaz je toho Jennynin nový objev, kluk jménem Leo.

Natě skončil v léčebný kvůli koupi marihuany, a navíc se doopravdy začal léčit - jeho vlastním způsobem. A koho tam nepotkal? Další novou postavu Georginu Sparkovou. Jestli se ti dva dají dohromady? Jdou tím správným směrem.

Blair se snažila znovu navázat vzath s Natem, ale uviděla ho s Georgie, když se nechala zapsat na tu samou léčebnou kliniku jako Nate. Jak to dopadlo? Blair ze sebe vysypala celý příběh své rodiny a také novinku - zvracení vyvolané stresem. Cože to? Slovo bulimie jednoduše odmítla vyslovit, to by bylo pod její úroveň.

Serena a Blair měly další neshody, ale nakonec to byla právě Serena, která jela pro Blair do léčebny. Blair si vybrala Serenu jako vzor pro obnovu své slávy, takže neváhala zavolat, aby ji Serena vyzvedla na ne-zrovna-lázeňském-pobytu.
Veve721
  10. 2. 2016, 19:29
Neodolám a dávám 5 hvězd. Nejde o žádné literární veledílo, ale moc jsem se při čtení pobavila. Vážně. :D Zhltla jsem to jedním dechem ve vlaku a hned šáhla po dalším dílu. Všechny postavy jsou v ději aktivní, všechno se mění, ani na chvilku jsem se nenudila. Povedené. Jenom pořád čekám, kdy si Blair udělá první zářez... :D
Sagal
  17. 1. 2011, 22:33
Na seriál se občas (a teď mě bude mrzet, že to napíšu) dá i koukat. Kniha se moc číst nedá, teda pokud vám není pod patnáct, či si nechcete vylít mozek, nebo se dobře vysmát naivitě, s jakou autorka pokládá jisté věci za uskutečnitelné. To je i hlavní výtka k seriálu (který bohužel nehodnotím).