Tak se mi to líbí

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

BB art - 2007
ISBN: 978-80-7381-036-8

BB art (2007) 978-80-7381-036-8 237

5. pokračování ságy Gossip Girl.

Vítejte v New York City v Upper East Side, kde týdenní prázdniny znamenají jeden nekonečný bouřlivý večírek, nové přátele a spoustu opravdu pozoruhodných tajemství.
Podívejte se s námi do světa Super drbny – do našeho světa, kde se topíme v přepychu a věnujeme se našim nejmilejším koníčkům – závidění, zradám a vysedávání v barech. Vydržíme tam dlouho do noci.
Přicházejí jarní prázdniny a to je čas, kdy se B a S chystají do Sun Valley užívat si skvělé příležitosti pro lyžování a horké koupele. Předem lituji všechny nebožáky, kteří budou muset zůstat v New Yorku. Bavit se ve společnosti nejvybranější smetánky, to je přece otrava. Na svazích Sun Valley stojí ohromná horská chata, ve které se každý snadno ztratí. Kdo se tam ale vydá najít N? A kdo si kde ustele? Doporučuji vám vyzout sněhule a přisednout k hořícímu krbu. (Založil/a: elinka.el)

Lucy Sisk
  6. 9. 2014, 21:50
Danova rychle nabytá sláva upadá jako řezané kytky, které vydrží nejvíce týden. A kdo by se tomu divil? Jeho tvorba, kterou tak hrdě nazývá literárním dílem avantgardním. Bohužel existuje důvod, proč jeho tvorbu pozná jen pár lidí. Vzpomene si někdo na tvorbu Baudelaira nebo Verlaina? Asi těžko. Verše podobného kalibru nikdy nemají dlouhého trvání, pokud se jedná o pouhé nechutnosti bez špetky kouzla, které donutí si je pamatovat.

Blair se nastěhovala k Sereně, do pokoje jejího staršího bratra Erika, aby mohla Blaiřina matka změnit její pokoj na dětský.

Blair si přečetla Erikův 1-stránkový deník napsaný v opilosti a zamilovala se. A společně strávené prázdniny v Sunn Valley byly ideální příležitostí, aby se Blair s Erikem vyspala. Nenašla jediný důvod, proč by neměla.

Nate s Georginou skoro chodil, ale taky nechodil. Kupodivu byl střízlivý celou knihu, kromě závěru, kde pochopil, že chce jedině Blair. A Georgina? Skončila zavřená v léčebně, když ji chytila policie, jak nahrát a pod vlivem drog pobíhá po ulici.

Jenomže na té ulici nebyla sama. Stejně nahý a pod parou se tam promenádoval i Chuck, jehož chování v poslední době odráží pochybnosti o jeho orientaci. Že by ho tolik zdrtilo Blaiřino odmítnutí, nevyspat se s ním?

Blair se s Erikem nahá do postele dostala, ale k ničemu nedošlo. Nate vešel do stejného pokoje a viděl je pěkně pod peřinou, co to pro ně znamená?

Serena je bez kluka, ale stále hledá někoho, s kým by byla. Připadá si moc sama a nemilovaná. Co je jí potom, když ji má rád fotoaparát a bulvár?

Vanessa a Dan? Ti dva jsou zase na začátku, kde byli. Ani jeden z nich neví, co mají dělat, přestože se milují.

Šokem pro mě byl popis Vanessiny rodiny, která dělá do umění. Každý si představuje něco jiného pod pojmem umění, a mohu ujistit, že tohle, to zrovna není. Ale pokud chceme být světoví, je jasné, že i nad obyčejným flekem na zdi budeme hloubavě přemítat a hledat jeho důležitost vůči vesmíru. Koneckonců předstírat, že chápeme, o co se jedná, je hlavní doménou dnešního světa.
Veve721
  10. 2. 2016, 19:35
To Blairino "hraní si na pannu" už mě začíná štvát. Chápu, že nemusí hupsnout do postele prvnímu, co je hezký... Ale 5 dílů o tom, že po někom skočí a na poslední chvíli vycouvá mně trošku štve. Takže za tohle strhávám hvězdičku. (normálně dávám téhle řadě 4 hvězdy) Jinak je knížka stejně čtivá jako zbylé díly, místy zábavná, místy postavy člověka vytáčí (hlavně Serenina zabedněnost a sobeckost). Ale celkově je to dobře napsané a jako oddychová četba slušné. Jenom s tou Blair bych něco udělala. Ještě nemám celou řadu dočtenou, ale doufám, že nebude čekat až do posledního dílu nebo to asi u nějakého osmého-devátého dílu vzdám. :D :D :D