Slavní a obtížní pacienti

Slavní a obtížní pacienti Originální název: An Alarming History of Famous and Difficult!

Baronet - 1998
ISBN: 80-7214-077-9

Baronet (1998) 80-7214-077-9 248

Zábavné lékařské historky o zdravotních potížích známých historických osobností.

Další kniha anglického humoristy R.Gordona z historie medicíny přináší často až intimní podrobnosti o zdravotních potížích a chorobách známých osobností.Kniha je psána opět velmi čtivě a zábavně.Jednotlivé části knihy se věnují hlavám států, králům a královnám,literátům a umělcům, ale i "bezvýznamným" pacientům,které neproslavilo jméno,ale jejich nemoci a literárním postavám. (Založil/a: soniaf)

soniaf
  7. 11. 2011, 13:50
Kniha obsahuje podle mě jenom pár zajímavých informací, ale zato spoustu pomluv (které nebyli nijak odůvodněné a vyznívali směšně) a vyložených nepravd. (Viz. smrt Hitlera a Evy B.) Také se mi nelíbil rádoby žoviální a vyloženě neprofesionální vyjadřování autora, který některé informace zděloval až vulgárně (přitom se týkali třeba smrti nebo jiných vážných věcí). V knize jsem se zklamala a podle mě nemá cenu ji doporučovat. Odborníky ve zdravotnictví akorát naštve a laiky nic nenaučí...
marta-b
  9. 9. 2014, 11:53
Některé informace v této knížce byly docela zajímavé, ale jinak mě nijak moc nenadchla. Z historického hlediska mohl autor třeba v úvodu každé kapitoly napsat alespoň obecně, v jaké době daná osobnost žila a pak až se věnovat jejímu chorobopisu. Někdy v textu zbytečně předbíhal nebo se naopak pořád vracel k tomu, co už bylo napsáno. Trochu nudná záležitost.