Hvězdné spiknutí

Hvězdné spiknutí Originální název: Die Stargate-Verschworung

Dialog - 2002
ISBN: 80-86218-79-1

Dialog (2002) 80-86218-79-1 272

- Jakou roli při tom hrají tajné spolky, mezi něž například patří rosenkruciáni a svobodní zednáři?
- Proč bádající egyptologové často "překážejí" shora jmenovaným institucím a proč tak často beze stopy mizí výsledky jejich objevů?
- Proč byly některé nenahraditelné starověké rukopisy důsledně zničeny?
- Proč jsou archeologická fakta zatemňována a je s nimi manipulováno?
- Existuje vskutku takzvaná kletba faraonů?
- Kde se nacházejí písemné doklady o vědeckých experimentech a vědeckých poznatcích z éry faraonů? (Založil/a: Robinovec)

Myrddin33
  11. 3. 2013, 20:38
Začnu citací z předmluvy(respektive "dopisu čtenářům").

"V neposlední řadě bych vás ovšem chtěl přimět i k tomu, abyste se sami začali zaobírat nekonvenčními myšlenkami.... . Chtěl bych vás vyzvat k tomu, abyste nebrali za bernou minci všechno, co vám bude řečeno. ... O všem pochybujte - jak o tom, o čem píši já, tak rovněž o všem, co je vám předkládáno oficiálně!"

A přesně takhle jsem četl knihu. Musím říci, že pan Rétyi píše velmi zajímavé věci. Kniha má deset kapitol věnujících se egyptským záhadám a dvě kratší kapitoly věnující se tajným projektům( v podstatě lákající na knihu "Tajné území 51/S4"). Autor se sice vystavuje některým kontroverznostem, avšak vždy vše píše s velmi důmyslným nadhledem. Když jsem knihu četl, musím říci, že mi nedala spát a myslím, že myšlenky, které jsem si z ní odnesl mi budou vrtat hlavou ještě velmi dlouho, tak myslím, že autor u mne dokázal, co zamýšlel. Na závěr bych chtěl ještě dodat, že mně velmi potěšila část kdy líčil zážitek Paula Bruntona, který popsal Brunton v knize "Tajnosti egyptské".