Klíčem je strach

Poprvé vydáno celosvětově: 1961

Laser - 1992
ISBN: 80-85601-29-X

Laser (1992) 80-85601-29-X 220

Napínavý román využívá jako rámec dějové zápletky atraktivního prostředí naftových těžních věží v moři Mexického zálivu. Touha po zlatě potopeném na dně moře je motivem řady vražd a násilí, kterým čelí s detailně promyšleným plánem dva policejní agenti. Hlavní hrdina, odborník na hloubkové potápění, na němž spočívá hlavní riziko celé akce, má ke konečnému dopadení a usvědčení pachatelů navíc ještě osobní důvod - při leteckém transportu pokladu, který skončil na mořském dně, zahynula jeho žena s dítětem. Touha splnit poslání i touha po pomstě hrdinovi pomáhá překlenout i zdánlivě bezvýchodné situace a dovést svůj úkol do konce. (Založil/a: Maria)

HELLBOY-DB
  18. 10. 2015, 18:39
Útěk před zákonem z úvodní třetiny, to musím uznat, ten se opravdu povedl a i přesto že následný průběh událostí v příběhu nebyl o mnoho horší, tak to, co mě nakonec trochu na této jinak skvělé knize zamrzelo, byl vůči zbytku knihy nezvládnutý závěr v batyskafu. Po knize jsem zkusil i filmovou podobu a i tam bylo vidět, že ten závěr je slabý. ===80%