Originální název: Úvod do sociologie

Karolinum - 2015
ISBN: 978-80-246-2843-1

Karolinum (2015) 978-80-246-2843-1 134
Karolinum (2002)

Kniha slouží k základní orientaci a měla by pomoci spolu se studiem k většímu pochopení společenských problémů.

Z obsahu např.:
Předmět a funkce sociologie
Metody a techniky sociologického výzkumu
Nástin vývoje sociologie
Probglémy etnických a národnostních vztahů
Sociální deviace
Sociologiké přístupy k výchově a vzdělávání (Založil/a: rosavtrave)

Radomír Havlík Radomír Havlík

Martin_cz
  13. 3. 2014, 14:45
Rozebírá jednotlivá témata a to okrajově a částečně. Vnoření se do problematiky sociologie není ani z daleka úplné a nejsem si jist, komu by kniha vlastně měla pomoci. Pokud člověk potřebuje opravdu úvod do problematiky, tato kniha mu jej podle mne není schopna plně poskytnout. Jednak je krátká, ale to nelze považovat za argument. Spíše bych řekl, že její členění, rozdělení a celkové působení zpracování je velmi neúčelné.

K učení je kniha ztrátou času, většinu věcí co Vám poví již víte nebo si logicky odvodíte a důležité informace jsou naokraj zmíněny a v záplavu informací jiných je opominete.

Bohužel, ale nevidím jakoukoliv účelnost této knihy. Buďto se měla soustředit jen na určitý okruh nebo celý koncept pojmout více vážněji.
rosavtrave
  8. 11. 2011, 15:02
Základní studijní materiál pro ty, kdo studují sociologii. Radomír Havlík je kapacitou ve svém oboru, takže kniha obsahuje správné informace a podklady.
akcaka
  6. 1. 2015, 23:58
Kniha mi připomíná rozbíhavý výklad neukázněného přednášejícího. Chvílemi jsem se úplně ztrácela v tom, o čem zrovna autor hovoří a co k čemu patří.