Když dítě nechce spát

Když dítě nechce spát Originální název: Schlaf, Kindlein - verflixt noch mal!

Portál - 2013
ISBN: 978-80-262-0525-8

Portál (2013) 978-80-262-0525-8 128
Portál (2008) 978-80-7367-431-1 128

Bezesné noci, které rodiče tráví nekonečnými pokusy o uspání svých dětí, bývají velkým problémem v mnoha rodinách. Známá dětská psycholožka Jiřina Prekopová přináší ve své knize užitečná doporučení, jak mohou rodiče svým dětem trpícím nespavostí zajistit klidný spánek. Autorka vychází ze svého přesvědčení, že pro dítě je ke spánku důležitý pocit jistoty. Potřebuje důvěrně známé místo, na kterém je zvyklé usínat, navyklou polohu těla, oblíbený způsob hlazení… Změny na dítě nepůsobí dobře. Kniha je praktickým rádcem, poskytuje mnohé podněty a zároveň upozorňuje rodiče na chybné kroky, kterých se mohou v souvislosti se spánkem dětí dopustit. Je určena rodičům dětí od nejútlejšího věku. (Založil/a: vladislaus)

vladislaus
  8. 11. 2011, 15:19
Bez této knihy by nám výchova dětí dala mnohem více práce a starostí, než jsme měli. Je zde popsána vynikající technika pevného objetí, která opravdu má svůj terapeutický účinek. Vyzkoušeno na mých vlastních dětech.