Ticho

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Egmont - 2011
ISBN: 978-80-252-2019-1

Egmont (2011) 978-80-252-2019-1 416

Nedorozumění mezi Patchem a Norou je zažehnáno. Společně překonali tajemství svázaná s Patchovou temnou minulostí, smířili dva dosud nesmiřitelné světy a čelili bolestným zkouškám víry a naděje, to vše pro lásku, která má sílu překonat hranice mezi nebem a zemí. Patch a Nora, vyzbrojeni pouze svou bezpodmínečnou důvěrou v toho druhého, se vrhají do zoufalého boje a pokoušejí se zastavit zločince, který má moc navždy zničit vše, o co se snažili, dokonce i jejich vzájemnou lásku. (Založil/a: Barborelka)

Becca Fitzpatrick Becca Fitzpatrick
*03.02.1979

Bloodym
  30. 11. 2013, 1:50
Třetí díl byl nejlepší, bavil mě, asi z toho důvodu, že Nora zapomněla na události předchozích dvou. Ráda bych ji v tom směru napodobila :). Zklamalo mě, že to není poslední díl.
Fade
  26. 11. 2012, 18:17
Po druhém díle, který byl trochu slabší než Hush Hush, jsem si říkala, že kvalita této série určitě půjde dolů. Ale mýlila jsem se. Nořin boj o vzpomínky a její minulost drtivě překonal má očekávání. Napětí, emoce, zoufalství...vše do sebe krásně zapadá. A hlavně jsem zase šíleně napjatá, jak to vše dopadne. :)
Lucianna
  21. 2. 2015, 15:27
Obsahuje spoiler spoiler Jelikož jsem četla třetí díl po hodně dloooouhe době. Z toho vyplívá, že jsem toho hodně zapomněla, ale nevadilo to nějak moc extra. Knihu jsem si oblíbila už v prvním díle. Příběh Nory mě fascinoval. Ve třetím díle to bylo o něco zajimavější..ale místy jsem byla zmatená. Dělalo mi problémy, když Nora říkala Patchovi "Jeve". Pak tady byli problémy s jejím pravým otcem. Strašně mě štval tou jeho předvidatelností. Že ho nakonec Nora zabila? Potěšilo mě to a nechápu, že si nevzpoměla, že má Patchovo pírko. Já na něj myslela od začátku. :-P
silvaren
  6. 1. 2012, 8:36
Na konci Crescenda byla Nora unesena svým otcem, nesmrtelným nefilim, Hankem Milarem, který tak chtěl padlého anděla Patche donutit, aby pro něj mezi svými špehoval. Hank totiž připravuje na nadcházejí měsíc Chešvan, během něhož se padlí andělé díky vynuceným přísahám zmocňují těl nefilim, vypuknutí války. Nefilim si to již nechtějí nechat líbit. (A ať si je padlý anděl Patch sebedokonalejší v tomhle jsem na jejich straně.) Hank uzavírá s Patchem dohodu - Patch si nechá utrhnout svá křídla výměnou za Nořin život. Aby však měl Hank pojistku, že pro něj Patch bude špehovat, ponechává si Noru. Ta se o tři měsíce později probouzí na otcově hrobě a nepamatuje si posledních pět měsíců. Pět měsíců, které se znala s Patchem. Hank jí vymazal paměť, aby si nepamatovala na tříměsíční únos ani na Patche. Patch využil situace a pokusil se odejít z Nořina života, aby byla v bezpečí.
Zmatená a naštvaná Nora prochází nejedním nebezpečným zážitkem - stále je totiž žádaným zbožím, protože je dcera vůdce nefilim a její smrt by znamenala jeho zkázu - během nichž znovu objevuje pravdu o padlých andělech, nefilim, Hankovi a jeho vypočítavém vztahu s její matkou a konečně o Patchovi. (Zaplaťpánbů za to, protože od minula jsem opravdu potřebovala některé informace osvěžit.) Ten nevydrží být stranou Nořina života a jejich láska opět naplno zahoří.
Zdá se, že hlavním cílem je zabít Hanka Milara, aby nedošlo k válce. Protože je ale nesmrtelný, musí se Patch dohodnout s archanděly, kteří mají moc nechat ho umřít. Předtím ukryje Noru ve svém podzemním bytě. Ta je však nucena pomoct kamarádovi, nefilovi Scottovi, během čehož je opět unesena Hankovými muži. Patchovi se podaří domluvit se s archanděly, kterým výměnou za Hankovu smrt slíbí, že nedojde k válce. Hank unesl i Nořinu matku, a tak Nora je Hankem donucena souhlasit, že pokud on zemře, povede jako jeho dcera nefilim. Zároveň se Nora stává nefilim - Hank jí totiž při předchozí fingované bouračce dal infúzi své krve. Nora odvádí svou matku a sestru Marcie, která svému otci pomáhala, ale nakonec našla své hranice, do bezpečí a vrací se za Patchem. Ten několik minut po jejich odchodu zajal Hanka a drží ho ve svém bytě. Slíbil totiž Noře, že svého otce bude moct zabít sama. V rozhodnou chvíli ale nemá Nora dost odvahy a nechce klesnout na otcovu úroveň, a proto jej nechává žít. Hank však vytahuje černé pero z Patchových křídel, které našel u Nory v prádelníku (a které ona našla při svém probuzení na otcově hrobě. Právě na hřbitově totiž Hankovi muži utrhli Patchovi křídla.) a pokusí se jej zapálit, což by poslalo Patche do věčných horoucích pekel. V ten okamžik Nora otce zastřelí.
Vše se zdá být zažehnáno, Nora je rozhodnuta nefilimskou armádu rozpustit, ale tisíce nefilim, kteří byli pro válku cvičeni a jsou víc než motivováni, mají jiný názor.
Máme se na co těšit.
Ruxandra
  24. 4. 2012, 8:33
Jaké bylo moje zklamání, když jsem zjistila, že třetí díl, není poslední díl... Čtu příběh Nory a Patche ráda, ale s každým dílem mi to připadá zbytečně natahované, obzvlášť když se ty zásadní dějové zvraty dějí až na konci knih. Na můj vkus, na to, aby to mělo dalších x pokračování, se toho v každém díle děje sakra málo. Je to přesně ten typ knih, které si zamiluji, když je čtu poprvé, ale že bych toužila si je číst znovu a znovu někdy v budoucnu, to asi těžko. Ale je to příjemné, čtivé a určitě si daší díly koupím. Co mi taky zbývá, když konečně chci vědět jak to dopadne. První díl ale stále považuji za nejlepší z těch tří a samostatně by uspěl nejlépe.
Lerenika
  19. 4. 2014, 15:13
Musím říct, že jsem tento díl četla dlouho po Crescendu a už jsem si nepamatovala moc, jak to skončilo a co se tam dělo. /To něco říká o tom, že 2. díl mě moc nezaujal.
Naopak tento díl! Řadím ho na úroveň dílu prvního. Druhý byl asi nejslabší (přesto dobrý).

Autorka se vyhýbala sebelitování se hlavní hrdinky, za což jsem byla ráda. Děj hezky plynul bez utahaných částí. Patch nezklamal, stále stejně tajemný a sexy. Né jako v jiných knihách, kde si jen na badboye hrajou, ale jsou útlocitný až to bolí. Vývoj postav tedy jedině vyzdvihuji.
Těším se na poslední díl.

yanniss
  4. 9. 2012, 16:14
Ať si říka kdo chce co chce, pro mě je toto zatím moje nejoblíbenější série. A 3. díl Ticho?? Nejúžasnější knížka, kterou jsem četla. Děj je napínavý od začátku až do konce, knihu jsem zhltla za pár hodim. Už se těším na 4.díl :)
Roux
  26. 4. 2014, 9:11
Nic proti, ale pro mě nejhorší..... Nora je stejně hysterická jako vždycky, možná ještě víc...... a Becce kolikrát unikají drobnosti, kterých by si měla jako autorka všímat.
pegerren
  23. 10. 2012, 13:42
Tahle série nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale přesto jí mám ráda a vždy se těším na další díl (i když uznávám, že to tímhle asi mělo skončit, protože se může stát, že to bude zbytečně a špatně natahované). Patch je samozřejmě k sežrání:-) jen tak přemýšlím, jak je možné, že v této a v podobných knihách se ti chlapi staří několik staletí zamilují do puberťaček-v reálu by to asi nešlo ale to by jsme pak neměli co číst :-)
Jen jsem měla malinký problém s Nořinou amnézií-jelikož jsem četla Crescendo už před nějakou dobou a mezi tím spoustu dalších knih-měla jsem pak takové menší okno v ději, takže mi ta její amnézie opravdu moc nepomohla :-) -ještě že pak potkala Scotta-pak už i mi všechno zapadlo zpět dohromady
Luciferka
  30. 9. 2012, 10:53
Příběhy Nory a Patche jsou velice poutavé, proto se už velice těším na čtvrtý díl této napínavé série plné zvratů :)
Elizabeth-Blain
  13. 3. 2012, 21:52
Tuhle sérii jsem si opravdu oblíbila a po konci třetího dílu se těším na další osud Patche a Nory, ačkoliv mi to hodně připomíná červenou knihovnu a pořádná akce je vždy až na konci knih. Ale i přesto, je to stále skvělé.
Jinak naprosto souhlasím s "RacingF". Škola noci pro mě byla po třech dílech zklamání, ale naštěstí tomu tak nebylo vždy u knih na pokračování :)
Wajny
  2. 10. 2014, 17:26
Mám dočtený i třetí díl (i 4. díl) - překvapivě mi přišel tento díl nejhorší z celé série a dokázala jsem se na něj na pár chvil odtrhnout (musela jsem jít ve škole na cviko :-/) I přesto, že byl nejhorší - nechci říkat nejhorší jen "nejslabší" :-) Začátek knížky se mi skoro vůbec nelíbil, vadilo mi, že Nora vše z minulosti zapomněla a Patch, který si začala říkal nesmyslně Jev, mi přišel až krutý s jeho zatajování a já se těšila na to, až si Nora konečně vzpomene a vše se vrátí do normálu. Normálu teda úplně ne, ale do zajatých kolejích, kde budou Nora a Patch (který se nejmenuje Jev :D) bojovat jako tým! 5*
RacingF
  2. 1. 2012, 11:20
Mám ráda příběh Patche a Nory. Opět jsem po přečtení knihy nebyla zklamaná, ale trošku se obávám dalšího pokračování... Nechci aby to dopadlo se Školou noci, která mě ze začátku bavila, ale další díly už mi přišli odfláknuté a zbytečně prodlužující... Na druhou stranu by to také mohlo dopadnout jako s Vampýrskou akademií, u které jsem se vždy těšila na další díl :) Tak uvidíme, snad další díl/y nezklame/ou ;)
evcik
  2. 12. 2013, 12:01
Třetí díl byl možná o něco slabší než díl druhý. Druhý díl se totiž stupňoval a stalo se v něm hodně věcí ale na Tichu mi ze začátku strašně vadilo jak Nora vše zapoměla a na všechno přicházela znova, jelikož já čtenář si na rozdíl od ní vše pamatovala tak mě polovina knihy nudila, než se v ni začalo konečně něco dít. Konec byl velice dobrý ;)Je však nutné podotknout že všechny díly této andělské série jsou strašně předvídatelné. Vechny zápletky rozluštím mnohem dřív než hlavní hrdinka začne vůbec nad něčím přemýšlet.
andy.plodkova
  8. 9. 2013, 15:47
Hodně napínavý díl. Po napínavém konci Crescenda jsem se na tenhle díl hrozně těšila, a když jsem ho dočetla byla jsem překvapená zvraty v knize. Jsem ráda že knížka nebyla tak nudná jako v druhém díle.
Lilli
  15. 4. 2012, 11:56
Ticho se mi taky líbilo, méně než Zavržený, víc než Crescendo...Těšim se další díly, co autorka připravila...Jinak musim říct, že knížky jsem si koupila všechny, snad už jenom kvůli těm krásným přebalům...:-)
Jerruska
  19. 2. 2012, 17:02
Tenhle příběh se mi hrozně líbí.Ale jako reakce na RacingF. Nemuzu souhlasit s tim ze Skola noci je odflaknuta. Ja se tesim na kazdy dalsi dil. Ono je to odflaknute jak pro koho.......