Alžběta a Essex

Alžběta a Essex Originální název: Elizabeth and Essex

Mladá fronta - 1994
ISBN: 80-204-0455-4

Mladá fronta (1994) 80-204-0455-4 167

Historický románový esej o anglické renesanční královně Alžbětě a jejím mladém ambiciózním favoritovi, hraběti z Essexu provádí čtenáře epochou přelomu 16. a 17. století, která patří v dějinách k nejzajímavějším. Autor vypráví příběh rozporuplného vztahu, který poutal oba hlavní protagonisty.Představuje Alžbětin dvůr s řadou výrazných osobností, jako byl např. její dlouholetý rádce Burghley, rafinovaný královnin sekretář Robert Cecil, nebo filosof Francis Bacon. V příběhu se vydáváme s Essexem na válečné výpravy proti španělskému králi a irským rebelům, sledujeme Alžbětiny mistrné tahy při diplomatických jednáních. Pod lesklým povrchem dvorských zábav a ceremonielů vře tvrdý mocenský boj, do něhož jsou vtahovány různé oběti... (Založil/a: vladislaus)

Lytton Strachey Lytton Strachey
*1880 - †1932

vladislaus
  8. 11. 2011, 17:31
Tuto historickou dobu z Anglie mám rád, ale kniha mne nezaujala. Připadala mi suchopárná, některá fakta byla nudná.