Hledání vlastní cesty

Hledání vlastní cesty
Originální název: Hledání vlastní cesty

Neznám jiného úspěchu než žít svůj život po svém a kráčet svojí vlastní cestou. Každému z nás patří pouze jeden příběh – ten náš. Once is enough. Jen jednou skrz, jen jednou musí stačit. Nelze pročekat, promrhat a tak prohrát… svoji vlastní cestu Milan Zelený, Fordham University
Tato kniha je sbírkou dlouholeté diskuse a korespondence s naším učitelem, Milanem Zeleným. Milan nás vždy něčím překvapil – svými nečekanými otázkami, jiným úhlem pohledu na věci, které se nám zdály na první pohled jasné. Jeho zpochybňování řady paradigmat managementu, jeho otázky směřující k podstatě věci, nás vždy posunuly dál. Postupně jsme pochopili, že důležitější než správné odpovědi, jsou správné otázky, že důležitější než to, co víme, je to, co nevíme. Že diskuse má smysl pouze tehdy, když máme jasně vymezené definice pojmů, o kterých diskutujeme. Milan od nás vždy požadoval konkrétní akci, použití toho, co jsme se naučili. Tradiční pohledy na svět managementu se nám začaly rozplývat. Pochopili jsme, že informace neznamenají znalosti, že strategie není to, o čem mluvíme nebo píšeme, nýbrž to, co ve skutečnosti děláme, že organizační struktura je nesmysl, že komunikace neznamená výměnu informací, že proti krizi není třeba bojovat ale využít její očistní a transformační funkce. (Založil/a: ToGether)