Deníky I (1931–1940)

Originální název: Diaries

Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0467

Argo (2011) 978-80-257-0467 368

První souborně vydané deníkové dílo slavného prozaika a esejisty umožňuje nahlédnout přímo pod ruku tvůrce - George Orwell ve svých každodenních záznamech glosuje aktuální politickou situaci, růst zeleniny a snůšku slepic na své zahradě, ale v odbočkách rozvíjí též hlubší filozofické úvahy a analýzy. Kniha obsahuje deníkové zápisky od roku 1931, kdy se autor ještě účastnil poklidného česání chmele, až do roku 1940, když již zuřila druhá světová válka. (Založil/a: Alseri)

Martin_cz
  28. 11. 2013, 11:11
Nejvíce se mi asi líbil hned první deník z chmelové brigády. Orwell popisuje práci a plahočení se za ní se skupinou bezdomovců. Dále deník obsahuje například události vedoucí k válce, které defakto sestávají z novinových útržku. Mimo jiné zde také najdeme Orwellovu zálibu v zahradničení apod. Pro člověka, který chce Orwella blíže poznat je nejzajímavější právě první část - Deník z chmelové brigády a možná ještě Deník z Marrakéše. Historik zde najde i spoutu jiných informací, které by jinak těžce dohledával - pro obyčejného čtenáře jsou však naprosto zbytečné.