Klid je síla, řek tatínek

Klid je síla, řek tatínek Originální název: Klid je síla, řek tatínek

Primus - 1997
ISBN: 80-85625-71-7

Primus (1997) 80-85625-71-7 280

Výpověď ženy, která prošla peklem koncentračního tábora, přežila a svůj osud velice sugestivně sepsala svůj příběh do této knihy (Založil/a: domingo77)

janeicka
  13. 3. 2015, 14:17
Životní příběh Zdenky Fantlové, psaný velmi sugestivně a s láskou ke svému tatínkovi a celé rodině, což je na knize hodně znát. Paní Fantlová své mládí prožila v Rokycanech, kde jsem se sama narodila, proto bylo její vyprávění i pro mne velmi osobní, protože místa, o kterých se psalo, sama dobře znám. Při čtení jsem si neustále říkala, jak malicherné věci tehdy rozhodovaly o vašem životě či smrti. Paní Fantlové zachránila život znalost angličtiny, díky které se dokázala domluvit s anglickými osvoboditeli koncentračního tábora Bergen-Belsen. Navíc je zde podrobně popsána například divadelní činnost v Terezíně, včetně nástinu děje jednotlivých her, které hrál tehdejší židovský divadelní soubor. Kniha, na kterou jen tak nezapomenu...

"Všecko se ve mně vzepřelo. Někde máme zamontovanou záchrannou skříňku s první pomocí a sebezáchovou. Ale nevíme, kde a co v ní je, až když se v kritickém okamžiku sama otevře. Nejsou v ní ani medikamenty, ani obvazy. Jen pevné pokyny, které nás vedou. A síla. Obrovská, neznámá, záhadná síla, o které jsme nikdy nevěděly, že existuje. Nebo odkud vyvěrá. Projeví se jen v nejkrajnějším okamžiku, kdy nám jde o holý život. Nerozumíme, kde se v nás vzala a jako zázrakem můžeme pak překonat i to nejnemožnější."
Heduš
  21. 11. 2012, 21:39
Kde jen tato dáma vzala tolik vůle dál žít? Ztratit celou rodinu a mít sílu začít znovu a dokázat se přenést přes prožité hrůzy, to chce opravdu velkou životní sílu. Děkuji paní Fantlové, že našla odvahu se s námi o svůj příběh podělit. (za shlédnutí stojí také dokumentární film "You are my lucky star", který vypráví příběh paní Fantlové)
akicna
  22. 9. 2014, 19:32
Paní Zdenka Fantlová je i po tom všem co prožila a vytrpěla neuvěřitelně pozitivně a optimisticky naladěná dáma,neskutečně krásný člověk ve svém nitru.Měla jsem tu čest se s ní setkat tento týden a to úplnou náhodou v Dačicích,kde si léčila poraněnou ruku.Byla na pokoji s mojí maminkou.Z jejího vyprávění o hrůzách které prožila až mrazilo.Shodli jsme se na tom,že pokud nejde o život,jde o.....,že dokud se člověk nedostane na samé dno nemá si proč stěžovat.Děkuji za krásné setkání a přeji jen to dobré a další úspěchy při psaní.Snad se nebude zlobit,když napíši,že se moc těším na další knihy a na film podle její knihy.Moc děkuji
zonoro
  30. 3. 2014, 17:07
Velmi smutné čtení.
Jediné, co nedokážu pochopit, že nešla za pánem, který byl s tatínkem v táboře
pismenkovka
  12. 9. 2012, 22:30
Povinná literatura pro mý přátele... aneb: když si chce člověk začít stěžovat, stačí si vzpomenout, co se tady dočetl. Paní Fantlovou hluboce obdivuji a má moji veškerou úctu.
Bastera
  17. 10. 2011, 16:48
Kniha, která naprosto uchvátí svým holým líčením reality, při které mrazí dech. Psáno čtivě, bez obalu. Naprosto si mě získala.