Je na Západ cesta dlouhá...

Je na Západ cesta dlouhá...

Název již čtvrté Frýbortovy knížky, kterou Annonce nabízí čtenářské obci, přesně vystihuje její obsah. Věru je tomu tak - na Západ je cesat dlouhá, mnohem delší, než jsme odhadovali v hektickém čase památného roku 1989. Má to na svědomí především asi nikým nepředvídaná čtnáctiletá éra loupeživého a ničím víc než morálkou a poctivostí nepohrdajícího postkomunismu. Vedení země v čele s dnešním prezidentem na několik let vědomě "zhaslo" a umožnilo té nejbezohlednější čási společnosti - od nomenklaturních kádrů v čele státních úpodniků až po veksláky a estebáky - si pohodlně nakrást...čímž v očích občanů nadlouho spolehlivě zdiskreditovalo pravicovou politiku. Výsledky posldních parlamentních voleb i všech současných průzkumů veřejného mínění mluví jasnou řečí.
Tato kniha asi nepatří mezi nejzábavnější, nicméně jí lze směle prorokovat osud dobového svědectví, jehož hodnota se projeví možná až za řadu let. (Založil/a: samanek48)

samanek48
  11. 11. 2011, 9:38
Smutné čtení o naší společnosti po sametové revoluci. Autor poutavě popisuje dění na naší politické scéně a zamýšlí se i na naší národní povahou. Vřele doporučuji.