Originální název: Naschválníčci

Euromedia Group (2016) 978-80-242-5290-2 112
Egmont (2004) 80-252-0058-2 125
Amulet (2000)
Albatros (1981)

Naschválníčci jsou skřítci, kteří trvale spí a jediné, co je dokáže probudit jsou slova o táboře. Ale musí to být opravdový tábor, se stany, táborovým ohněm a kotlíkem s horkým čajem. Jejich úkolem je všemožně napadat záporné vlastnosti dětí a lstivými metodami je potrestat, pokud se chovají rozmazleně, sobecky nebo zlomyslně. A právě letos v létě se začali skřítci probouzet při poradě učitelského sboru s rodiči dětí, na které se projednává, kam pojedou děti letos v létě. Celou debatu pozorují již probuzení naschválníčci a po definitivním schválení dětského tábora jako ideální alternativy ohrané ubytovny Jitřenka je jim jasné, že budou mít brzo spoustu práce. A že se patřičně těší, je víc než jasné. (Založil/a: domdomca)

František Nepil František Nepil
*10.02.1929 - †08.09.1995

Buřinka
  2. 10. 2016, 21:53
Mám moc ráda Františka Nepila - to říkám hned na úvod jako ospravedlnění toho co napíšu dále... Ale Naschválníčci se mi vůbec nelíbili. Čtyři hvězdičky dávám jako poctu autorovi a ne tomuto dílu. Znovu jsem je četla nedávno s dcerou do školy coby doporučenou četbu a dcera je jak lakmusový papírek. Taky se jí kniha nelíbila :-( Už jen přezdívky a jména (Hasivka, Pérovec, Vlasatka, Kalous) mně nešla pod nos. Vzpomínala jsem na Nepilovu knihu Já Baryk nebo Makový mužíček. Jen prosím nééé Naschválníčky...
Lúthien Celebrindal
  26. 6. 2013, 22:44
Krásné vyprávění o tom, jak spolu s dětmi jeli na tábor do lesa taky Naschválníčci, a co všechno se dá na takovém táboře zažít. Velmi vtipné a myslím, že potěší i starší čtenáře, ne jenom děti! Podle mě je to asi nejlepší knížka od pana Nepila.