Ve stínu Sfingy

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7461-032-5

BB art (2011) 978-80-7461-032-5 276

Ve stínu sfingy je druhý román série Jake Ransom. Autorem je mistr dobrodružných thrillerů James Rollins. Pomocí hodinek svého otce se Jake Ransom snaží vrátit do Kalypsa, což je město na prapevnině Pangaea. Rozhodl se zjistit, zda jsou jeho rodiče mrtví nebo se ztratili někde v čase. Je si jistý, že klíčem k tajemství zmizení rodičů je nápis uvnitř hodinek. Místo do Kalypsa je však vržen do podivné pouštní země. Tam se k němu přidávají mayská dívka Marika, římský chlapec Pandor, Bach´uuk a také Jakeova sestra Kady. Jsou ovšem zajati krásnou mladou princeznou Nefertiti. Také ona se musí brzy bránit posluhovačům Krále lebek. Jake má u sebe předmět, který král touží vlastnit více než cokoli jiného. Je to věc, která dává majiteli obrovskou moc a kontrolu nad děsivou Kvílející sfingou. Začíná závod s časem, Král lebek nesmí vyhrát. Kdyby se tak stalo, nic na světě ho nezastaví. (Založil/a: Antonín)

HáTa94
  1. 8. 2015, 16:49
Dobrodružný, pohádkový příběh o J. Ransomovi se mi moc líbil. Občas neškodí popustit uzdu své fantazii a představit si, co by bylo, kdybychom se přenesli v čase kamkoliv. Co by se mohlo stát, koho bychom potkali a mnoho dalšího. I když se mi první díl líbil o maličko více, tak to rozhodně neznamená, že knihu ochudím o body.
Maty11
  26. 8. 2013, 13:15
Romány o J.R. jsou moc dobré a baví mě, ale jeho minisérie o Ransomovi jsou prostě jakoby výplod 13ti letého dítěte. Fantazie o starých časech - Pangea, Egypt, proč ne, ale je to prostě slátanina.