Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Imajika

88%
4 27
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Imajika
Autor:
Originální název: Imajika
Poprvé vydáno celosvětově: 1991

Nejnovější vydání:
Classic - 2007
ISBN: 978-80-86707-44-X
Počet stránek: 904
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 11x v oblíbených
v přečtených 30x v přečtených
v knihovně 27x v knihovně
k přečtení 25x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Classic (2007) 978-80-86707-44-X 904

Imajika - tajemný řetězec světů, dominií, kterým pevnou rukou vládne nikým nespatřený Autarcha. Čas jeho vlády se však nachýlil, blíží se výročí Usmíření a s ním i doba neodvratných změn.
Estabrook, muž, který najme vraha pro svou manželku, nevědomky rozehrává hru, jejíž následky si stěží dokáže představit kdokoliv v Usmířených dominiích. Existuje však neusmířené dominium, oddělené od ostatních a to představuje reálnou hrozbu pro všechny - naše Země. Magická partie moci a kouzel vrcholí a s ní i vypravěčské umění Cliva Barkera. (Založil/a: Anillion)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
40% 40% 40% 40% 40%
  11. 12. 2013, 0:59
Clive Barker je zajisté spisovatel s velkou dávkou fantazie. V Imajice se opravdu vyřádil - pokusil se popsat fantastický svět, do kterého začlenil i náš současný známý svět. Román natáhl na úctyhodných 900 stran - a tím asi výjimečnost tohoto díla končí.
Právě tu délku románu mu asi vyčítám nejvíce. Barker je velmi popisný, a to natolik, že mě to po pár set stranách začalo docela nudit. Popisuje vše, od květin přes jídlo, oblečení, architekturu, podoby i povahy lidí až třeba po detailní popisy vražd nebo souloží. Román tím ztrácí tempo a stal se pro mě spíše únavným břemenem. Dočetl jsem ho do konce a byl jsem rád, že už je konec.
Bohužel jsem autorovi moc nevěřil. Svět Imajiky byl popisován jako něco reálného, co by skutečně mohlo existovat. Narážel jsem ale neustále na tolik nesmyslů a anachronismů, až mě to otravovalo. Jeho postavy byly nejednoznačné, během románu se neúměrně měnily jejich povahy, postoje, názory. S žádným z hrdinů jsem se nedokázal ztotožnit. Jejich lásky i nenávisti jsem nechápal, jejich pohnutky k jednání nebo jejich životní postoje také ne.
Román mi připadal jako slepenec různých myšlenek autora, kdy popustil uzdu své fantazii, ale nebyl schopen dát příběhu pevnější rámec, smysl.
Být to o dvě třetiny kratší, asi bych byl v komentáři přívětivější, ale takhle román nemohu ohodnotit jinak než s bídou 50%.
Methat
60% 60% 60% 60% 60%
  15. 1. 2017, 22:27
Imajika je vrcholné dielo Clive Barkera. A podľa mňa tiež. Vo svojich predstavách a fantáziach sa dosť krotil, aj keď tu nájdeme zopár "zvrhlostí". Rozsah knihy ma prekvapil a keď som videl tie malé písmenká natlačené na stranách, vedel som, že to bude dlhé čítanie.

A zo začiatku to bolo naozaj úmorne dlhé. Prvá kniha ma moc nebavila, autor opisuje vzťahy medzi Fešákom a ostatnými charaktermi a ani tej akcie nie je moc. Čitateľ zo začiatku tápe vo fungovaní ostatných dominii, prechodu medzi nimi a novej terminologii. Ničmenej je veľmi zábavné sledovať vývoj postáv, čo si myslia o sebe a celkovo o svete, ako funguje.

Keď prišla druhá polovica knihy, tú som si už naplno užíval, pretože sa vysvetlili všetky potrebné veci a len sa riešilo Zmierenie. A to nebolo jasné do poslednej chvíle. Kto má pravdu? Čo sa stane? Má to význam? Čitateľ musí pri knihe aktívne rozmýšľať a aj tak zistí, že si nie je v ničom istý, rovnako ako hlavné postavy.

Na túto knižku som sa veľmi tešil aj vďaka kladným recenziám ostatných čitateľov, no prvá polovica ma sklamala, pretože bola dlhá a nudná a skoro som knihu odložil. Druhá kniha príbeh nakopla a započala nezastaviteľnú lavínu až do konca. Úplný záver, kedy autor uzatvára príbeh jednotlivých postáv mi prišiel zdĺhavý. Tlač knihy je niečo otrasné, nechápem, prečo Imajika nemohla dostať pevnú veľkú väzbu s normálnym písmom. Obal knihy by krásne vynikol a čitateľ by nemusel škúliť celý čas na malé písmenká.

Musím ale skonštatovať, že na konci príbeh nabobtnal do fantastických rozmerov až z toho prestáva rozum stáť. Musím autorovi pogratulovať, že to zvládol dopísať, aj keď s tým bojoval (jeho úvodný text je geniálny). Takáto kniha a svet(y) v ňom ukrytý sa len tak nevidí. 70%.
Ladis Chajda
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 11. 2016, 21:31
Clive Barker je vskutku jeden z nejlepších spisovatelů současnosti. Dokonalý, šílený, zvraceny a vyrecny.
max nihiliste
80% 80% 80% 80% 80%
  27. 4. 2016, 22:51
Trochu bych si dovolil nesouhlasit s Richiem. Ano, román je hodně dlouhý, ale neřekl bych nudný. Detailní rozbor všech míst, věcí a postav je jednou z Barkerova domén, na což si spousta z nás už zvykla. V Imajice popisoval propletenec imaginárního světa s tím skutečným, což někdo může považovat za nudné a neautentické, ale v jeho podání geniální. Scéna, kdy na několika stranách popisuje milostný zážitek a doslova vcucne čtenáře do dění a nakonec se ukáže, že oním prožitkem byl zážitek homosexuální, mi utkvěla v paměti jako jedna z nejlépe popsaných. 80%.